rugsėjo 2021

Pirmokai išbandė relaksacijos kambarį

Šiandien mūsų mokyklos pirmokai kartu su mokytoja susipažino su biblioteka, sužinojo, kur „gyvena“ daug knygelių, kaip pasiimti knygeles į namus, kaip jas saugoti ir prižiūrėti, apie skaitymo naudą, vaikai papasakojo, kokie herojai jų patys mėgstamiausi. Taip pat vyko atsipalaidavimo, poilsio edukacinė pamoka įrengtame mokyklos sensoriniame relaksacijos kambaryje, kuriame vaikai pailsėjo stebėdami spalvų efektus, bėgančius burbulus, žiūrėdami į jūros dugną. Mokinukai jautėsi ramiai, atsipalaidavę, jiems labai patiko. Pamoką vedė mokytoja Ženeta Stankevičienė ir soc. pedagogė Alma Vaišnienė.

Daugiau šaunių akimirkų yra čia.

Kodėl kartais lyja iš debesų?

Pirmos klasės mokinukams pasidarė smalsu, kodėl kartais iš debesų lyja, o kartais debesys tiesiog plaukia padangėje? Atliktas eksperimentas mokiniams ne tik suteikė gerų emocijų, bet ir buvo ta veikla kuri suteikė žinių apie gamtos reiškinius.

Edukacinė popietė „Kryždirbystė Lazdijų krašte“

8 klasės mokiniai lankėsi Etnografinėje Prano Dzūko sodyboje, kur klausė pranešimo apie kryždirbystės amato tradiciją Lazdijų krašte. Susipažino su žymaus mūsų krašto dievdirbio Antano Sorokos biografija bei turėjo progą pamatyti kruopščiai sodyboje saugojamus išlikusius jo darbus.

Paminėtos holokausto metinės

Šeštokų mokyklos mokiniai šiandien dalyvavo akcijoje „Atminties kelias 1941–2021“, skirtoje paminėti holokausto Lietuvoje pradžios 80-ąsias metines. Dalis mokinių lankėsi Lazdijuose, lydimi istorijos mokytojos Birutės Jurkonienės. Kiti mokiniai istorijos apie žydus klausėsi pasakojant Šeštokų Švč. Mergelės Marijos Nuolatinės Gelbėtojos bažnyčios klebonui Valdemarui Smulskiui prie paminklo klebonui Juozui Inkratai, kuris nuo nacių genocido slapstė ir išgelbėjo dvi žydaites. Dėkojame visiems dalyvavusiems.

Istorijos mokytojas R. Janulevičius

Įspūdžių pilna diena

Ši diena ketvirtos klasės mokinukams buvo tiesiog įspūdinga. Neapsakomas jausmas lydėjo vaikus, kai dalyvavo Lazdijuose vykusiame renginyje „Jei matomas – esu saugesnis“, kuris vyko Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje. Mokiniai išbandė kelių eismo taisyklių žinias protų mūšyje. Jį vedė sporto komentatorius, TV laidų vedėjas, rašytojas, protmūšių organizatorius ir vedėjas Robertas Petrauskas. Policijos pareigūnai priminė visiems apie elgesį kelyje, gatvėje. Vaikams buvo išdalinta daug atšvaitų. Buvo demonstruotos policijos transporto priemonės, kuriomis ypač susidomėjo mokiniai ir jų mokytojos. Sėkmė protų mūšyje lydėjo Emiliją ir Viktoriją. Mergaitės puikiai atsakinėjo į klausimus bei laimėjo prizines vietas. Visi ketvirtokai į mokyklą grįžo linksmi, laimingi ir su dovanomis.

Daugiau užfiksuotų akimirkų čia.

Sportas – sveikata

2021 m. Europos judumo savaitės tema yra „Saugus ir sveikas tvariai judėdamas“. Šiemet tema pasirinkta paminint sunkumus, kuriuos Europa, kaip ir visas pasaulis, patyrė per COVID-19 pandemiją. Šiandien ketvirtos klasės mokiniai vyko į miestelio stadioną, kur jų laukė aktyvios pramogos ir sportiniai žaidimai. Netgi apniukęs dangus, atrodė, kartu su vaikais džiaugėsi, išdykavo, bėgiojo. Visus mokinius lydėjo didelė paskata draugiškai varžytis, kilniai elgtis su klasės draugais. Sporto renginį vainikavo draugystė.

Daugiau nuotraukų rasite čia.

Judumo savaitės veikla „Paspirtukų lenktynės“

Šeštokų mokyklos sporto aikštyne vyko Judumo savaitės renginys „2–4 klasių paspirtukų lenktynės“, kuriame dalyvavo gausus būrys pradinių klasių mokinių. Mokiniai turėjo paspirtuku įveikti parengtą trasą sporto aikštyne. Tarp antrokų nepralenkiamas buvo Nojus (aukso medalis), II vietą iškovojo Lukas (sidabro medalis), III vietą užėmė Samanta (bronzos medalis). Greičiausias iš trečiokų – Rokas M. (auksas), II vieta – Kajus (sidabras), III vieta Deivis (bronza). Ketvirtokų tarpe greičiausiai trasą įveikė Andrius N. (aukso medalis), II vietą užėmė Tėja (sidabro medalis), III vieta atiteko Viktorijai (bronzos medalis). Už apdovanojimus AČIŪ Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui. Taip pat noriu padėkoti šių paspirtukų lenktynių teisėjams – dešimtokams ir aštuntokams (Jūs geriausi) bei pradinių klasių mokytojoms Gitai, Linai ir Irenai už mokinių paraginimą sudalyvauti Judumo savaitės „Paspirtukų lenktynėse“. Nors oras ir nelepino, bet buvo smagu vėl gyvai girdėti vaikų klegesį, matyti emocijas varžantis, džiaugsmą lenktyniaujant.

Daugiau renginio akimirkų rasite čia.

Ekspedicija dviračiais į Kalniškės mišką

Vakar po pamokų grupelė Šeštokų mokyklos mokinių kartu su fizinio ugdymo mokytoju Vaidu važiavo dviračiais į Kalniškės mišką. Riedėjome plentu, vingiuotais, kalvotais miško takeliais. Pasiekėme Kalniškės mūšio vietą, uždegėme žvakeles ant žuvusių už Lietuvos laisvę kovotojų kapų. Vėliau vykome į stovyklavietę miške, kur kepėme dešreles, lenktyniavome dviračiais, stebėjome Gusto akrobatinius triukus su dviračiu. Trumpiau tariant, puikiai leidome laiką gamtoje. Ačiū ekspedicijos dviračiais dalyviams. Visiems ekspedicijos dviračiais dalyviams įteikti atminimo medaliai. Ačiū Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui („Olimpinės kartos“ projektas).

Įvertinti Šeštokų mokiniai

Pagaliau Šeštokų mokyklos mokiniams įteikti apdovanojimai už dalyvavimą sportinėse varžybose ir pilietiškumo bei sveikos gyvensenos renginiuose karantino metu 2020-2021 m. m.
Ačiū už paramą Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, ačiū už pagalbą ir paramą istorijos mokytojams Birutei ir Robertui. Ir, aišku, labiausiai AČIŪ ir pagarba dalyviams. Jūs nerealūs.