sausio 2024

„Žaliojo taško“ edukacija

Sausio 25 d. pradinių klasių mokiniai dalyvavo pakuočių atliekų tvarkymo įmonės „Žaliasis taškas“ organizuotose „Žaliojo raštingumo“ edukacijoje-kūrybinėse dirbtuvėlėse.

Mokinai edukacijos metu iš antrinių žaliavų kūrė meninį darbelį – „Dinozauriuką“.

Dirbtuvių metu mokiniai buvo mokomi tvarumo – skatinami tausoti, saugoti planetą nuo buitinių atliekų pertekliaus, o darbeliams kurti kūrybiškai naudoti tik antrines žaliavas. Mokiniai suprato, kad švarią ir sveiką aplinką kurti, palaikyti ir tausoti gali kiekvienas iš mūsų.

„Skaičiai kalba“

2 klasės mokiniai taikė išmoktas informacines žinias matematikos pamokoje. Pasitelkę informatikos ir technologinių kūrybos mokymosi programą „Vedliai“, „Scratch I“ platformoje programavo, kūrė projektą „Skaičiai kalba“.

Informacinės technologijos mokinius skatina tobulėti, kurti, didėja mokinių motyvacija dirbti bei pasitikėjimas savimi.

Integruota matematikos ir technologijų pamoka

3 klasės mokiniams vyko integruota matematikos ir technologijų pamoka „Sniego tirpimo stebėjimas  klasės temperatūroje“. Pamokos tikslas – fiksuoti lauko ir klasės temperatūrą, jos skirtumus, sniego tirpimo tūrio pasikeitimą.

Mokiniai, parsinešę į klasę indą sniego, fiksavo klasės ir lauko temperatūros skirtumus termometru, stebėjo sniego tirpimą, matavo jo tūrį matavimo mėgintuvėlyje. Pasitelkę „Vedlių“ platformoje esančius įrankius padarė veiklos stebėjimo rezultatų išvadas, taikė foną, paveiksliukus skaidrėms.

Mokiniai veiklos metu ugdė komunikavimo, pažinimo, meninę, skaitmeninę bei kūrybiškumo kompetencijas.

Vis dar radom sniego!

„Ar galit patikėt? Mes šiandien vis dar radom sniego!!!“ – džiaugėsi į lauką išėję Šeštokų mokyklos mažiausieji. Paskutinės Šeštokų mokyklos ikimokyklinukų linksmybės sniege šiemet „Siaučiame sniege 2024“.

Už pagalbą organizuojant šią minišventę mažiausiems noriu padėkoti savo auklėtiniams šeštokams.

Taip pat labai DĖKUI tėveliams už supratingumą, kad ir žiemą vaikams fizinė veikla lauke būtina.

Pasiekimai chemijos olimpiadoje

Sausio 10 d. vyko 62-osios Lietuvos moksleivių chemijos olimpiados II etapas (savivaldybių). Lazdijų r. Šeštokų mokyklos deleguota 9 klasės mokinė Beatričė Kancevičiūtė savo amžiaus grupėje iškovojo III vietą. Mokyklos bendruomenė džiaugiasi Beatričės pasiekimais ir nuoširdžiai sveikina.

Chemijos mokytoja Tatjana Radzevičienė

Sniego dienos minėjimas „Kiečiausi Šeštokų mokyklos rogutininkai 2024“

Sausio 22 d. po pamokų lauke vyko popietė 5 klasių mokiniams, skirta Pasaulinei sniego dienai paminėti, „Kiečiausi Šeštokų mokyklos rogutininkai 2024“.

Tarpusavyje varžėsi 8 porų komandos. Pora turėjo įveikti mokyklos parke pažymėtą trasą rogutėmis.

Po atkaklių ir alinančių lenktynių paaiškėjo porų užimtos vietos.

Trečią laiką trasoje užfiksavo Emilija Kaleininkaitė ir Liucija Ažukaitė, antras rezultatas priklausė Rokiui Mičiuliui ir Deiviui Draskiniui. Greičiausiai Sniego dienos popietės „Kiečiausi Šeštokų mokyklos rogutininkai 2024“ trasą įveikė Pijaus ir Kajaus duetas. SVEIKINAME!!!

Greičiausios Sniego dienos popietės poros apdovanotos medaliais. Ačiū Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui. Projektas „Aktyvi ir kūrybinga Šeštokų mokyklos bendruomenė 2024“.

Taip pat noriu padėkoti jaunosioms fotografėms Mijai, Aurelijai, Liucijai ir Godai už puikius užfiksuotus vaizdus.

Lazdijų rajono moksleivių kvadrato varžybose iškovota I vieta

Sausio 18 dieną Šeštokų mokyklos sporto salėje vyko Lazdijų rajono moksleivių 5–6 klasių mokinių kvadrato varžybos, kuriose puikiai pasirodė mano auklėtiniai iš Šeštokų mokyklos. Nugalėję visus varžovus sausu rezultatu, pasiekę keturias pergales tapo Lazdijų rajono moksleivių kvadrato čempionais. Didžiausi sveikinimai ir pagarba: Nojui, Tomui, Kajui, Andriui N., Danieliui, Emilijai (tikrai komandos lyderei ir kapitonei), Dairūnei, Aurelijai, Enrikai. Sunkus darbas per treniruotes atsipirko su kaupu. Mėgaukitės šia akimirka.

Už puikias nuotraukas ir videoreportažus dėkojame Beatričei ir Karinai.

Taip pat labai DĖKUI visiems, padėjusiems pasiruošti šioms varžyboms. Visi kartu mes JĖGA.

STEAM būrelio nariai atliko šilumos laidumo tyrimą

Skirtingos medžiagos (medis, metalas, plastikas) perduoda šilumą skirtingu greičiu. Šis paprastas bandymas padeda suprasti šilumos laidumą kasdieniniame gyvenime. O kai šaltis už lango, smagiai galima kurti ledo paveikslus, pasinaudojant vandens savybe virsti ledu žemoje temperatūroje.

„Muziejus ant ratų“ Šeštokuose

Sausio 15 dieną į Lazdijų r. Šeštokų mokyklą atvyko „Muziejus ant ratų“. 8–10 klasių mokiniams istorijos pamokos vyko netradiciniu būdu. Projektą įgyvendina ir edukaciją organizavo Lietuvos švietimo muziejus kartu su projekto partneriais: „Newschool“ (Norvegijos Karalystė), UAB „Indeform“ (Lietuva). Tarptautinio projekto „Muziejus ant ratų“ tikslas – teikti aukštos kokybės kultūrinį turinį jauniems žmonėms atokiose Lietuvos vietovėse, skatinant kultūrinių ir edukacinių veiklų prieinamumą. Mokiniai išvydo išskirtinę interaktyvią keliaujančią „Muziejus ant ratų“ ekspoziciją, varžėsi komandose edukaciniame žaidime istorine tema. Daugiau informacijos apie šį projektą – https://www.lsim.lt/muziejus-ant-ratu/

Mokykloje atsirado maisto atliekų rūšiavimo stalas

Nuo 2023-11-06 Lazdijų r. Šeštokų mokykla, siekdama ugdyti mokinių tvaraus gyvenimo įgūdžius, ėmėsi naujos iniciatyvos – mokykloje atsirado nauja edukacinė erdvė – maisto atliekų rūšiavimo stalas. Mokiniai ir darbuotojai atsakingai rūšiuoja maisto atliekas taip pakylėdami atliekų rūšiavimo etiketą į naują lygį. Džiaugiamės, kad naujų įgūdžių formavimas truko labai trumpai, o rezultatas – labai prasmingas.