balandžio 2021

Mažyliai sveikina mamytes!

Vaikučiai ilgai ir nuoširdžiai ruošėsi pasveikinti savo ir visas mamytes. Piešė mamytes ir močiutes, gamino gėlytes, deklamavo eilėraščius.

Konferencijoje dalinosi patirtimi

Kovo-balandžio mėnesį Jurbarko rajono užsienio kalbų metodinis būrelis ir Jurbarko švietimo centras organizavo respublikinę pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo įstaigų virtualią metodinių darbų parodą ,,IT nauda pamokose: programų Quizle, Quizizz, Kahoot  ir kitų skaitmeninių priemonių panaudojimas užsienio kalbos pamokose bei nuotoliniame ugdyme“.

Parodoje respublikos užsienio kalbų mokytojai pasidalino gerąja patirtimi apie mokomųjų programų naudojimą užsienio kalbų pamokose bei nuotoliniame ugdyme.

Džiaugiamės, jog parodoje savo pamokose naudojamas skaitmenines priemones pristatė ir mūsų mokyklos ankstyvojo  anglų kalbos ugdymo mokytoja Vaiva Lazauskienė. Mokytoja pateikė interaktyvių multimedinių plakatų ir interaktyvių užduočių naudojimo pavyzdžius.

Plačiau apie įvairiausias skaitmenines priemones, tinkančias įvairiems dalykams, galite sužinoti paspaudę nuorodą:  https://padlet.com/skobarkav/64leeuab12iw.

Įvyko „Šviesoforo“ konkursas

Balandžio 23 d. pradinių klasių mokytojos mokiniams organizavo konkursą „Šviesoforas“. Konkurso metu mokiniai analizavo situacijas maketuose, teisingai sudėliojo kelio ženklus, pasakojo, demonstravo, kaip teisingai naudoti atšvaitus, sprendė viktorinos užduotis. Pastebėjo ir nurodė vaizdo užduotyje užfiksuotus Kelių eismo taisyklių pažeidimus bei surengė piešinių parodėlę „Būk saugus kelyje!“

Sėkmė „Kengūroje“

Tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra“ kovo mėnesį mokinius kvietė dalyvauti jų organizuojamame konkurse ir patirti džiaugsmą sprendžiant matematikos uždavinius. Konkurse dalyvavo 4 klasės mokinys Nojus Gudžiūnas. Ketvirtokas iš galimų surinkti 150 taškų surinko 95,5 taško. Sveikiname Nojų ir džiaugiamės pasiektais rezultatais.

Pamoka apie žymiąją mokslininkę

2021 metus UNESCO organizacija paskelbė Marijos Birutės Alseikaitės-Gimbutienės metais pasaulyje ir Lietuvoje. Ši garsi mokslininkė, archeologė, antropologė, baltų ir indoeuropiečių kultūros tyrinėtoja, savo moksliniais darbais žinoma visame pasaulyje. 2021 m. M. Gimbutienė būtų šventusi savo 100-ąjį jubiliejų. Pilietiškumo pamokos metu 9-oje klasėje šios iškilios asmenybės garbei vedėme edukacinę pamoką su Lazdijų krašto muziejaus Prano Dzūko etnografinės sodybos muziejininke Daiva. Pamokoje mokiniai susipažino su mokslininkės biografija, jos moksliniu palikimu… Labiausiai visiems įsiminė jos išsakyta mintis: „Esu laiminga būdama lietuvaite, gimus Gedimino mieste, gotikos ir baroko bažnyčių bei dzūkų ir rytų aukštaičių dainų užauginta. Kiek tame krašte nesugadinto grožio, poezijos, humaniškumo. Iš tokios šalies, rodos, turėtų tik ir augti geri žmonės“. O mes juk šeštokiečiai – esame dzūkai.

Susitikimas ir saugumo priminimas

Pavasaris. Greitai ir vasara. Ir, tikimės, karantino pabaiga ne už kalnų. Vėl svajojame, kaip keliausime dviračiais, elektriniais paspirtukais… O gal ir pėsti. Tačiau už viską svarbiau mūsų saugumas. Kad galėtume turiningai ir saugiai praleisti laisvalaikį, saugaus eismo taisykles mums priminė Lietuvos policijos pareigūnė Renata Ribinskienė. Akimirkos iš šiandienos susitikimo.

Reklamos kūrimo ypatumai integruotoje lietuvių ir anglų k. pamokoje

Balandžio 14 d. 5 klasės mokiniams vyko integruota lietuvių ir anglų k. pamoka „Reklamos kūrimas“. Aptarę patrauklios reklamos principus, mokiniai, naudodami maketavimo programą „Canva“, sukūrė savo reklamuojamo produkto, renginio reklamą. Jie aktyviai rinko įvairius paveiksliukus, derino formas, spalvas, foną šriftą, kad sukurtų patrauklią, informatyvią, inovatyvią reklamą, informaciją pateikė dviem kalbomis. Sprendžiant iš atliktų darbų, jiems tai pavyko! Sakoma, kad reklamos verslas – neatrastų galimybių vandenynas. Kas žino, gal bent vienas iš mokinių susies savo ateitį su šia patrauklia rinka…

Virtualūs atvirukai

Kompiuterinių atvirukų parodoje-konkurse „Lietuva – mano namai“ dalyvavo Neformaliojo švietimo būrelį „Išmanioji klasė“ lankantys mokiniai Ugnė Buzaitė, Vilius Burakovas ir Aleksas Mikelionis. Parodos-konkurso tikslas – ugdyti mokinių kompiuterinę kultūrą, skatinti jų kūrybinius gebėjimus. Mokiniai kūrė atvirukus įvairiomis kompiuterio piešimo technikomis. Garbingą III respublikinę vietą užėmė Viliaus Burakovo darbelis ir buvo įvertintas diplomu. Kiti dalyviai buvo paskatinti padėkomis.

Kūrybingos antrokės idėjos įvertintos

Respublikiniame kūrybinių darbų konkurse „Žydintis medis 2021“ dalyvavo 2 klasės mokinė Liucija Ažukaitė. Ji apdovanota padėka už menines idėjas ir kūrybiškai atskleistą grožį.

Konkurse „ČIULBA ULBA LIETUVA 2021“ dalyvavo A. Mikelionis

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus, Vilniaus zoologijos sodas „Zoopark“ organizavo respublikinį skaitmeninį konkursą „ČIULBA ULBA LIETUVA 2021“. Konkurso tikslas – ugdyti vaikų kūrybiškumą, saviraišką ir meilę gimtajam žodžiui, plėtoti informacinių technologijų pažinimą, skatinti mokinius kūrybiškai naudoti įgytus skaitmeninius įgūdžius. Konkurse dalyvavo ir darbą kūrė 3 klasės mokinys Aleksas Mikelionis. Jo sukurtas darbelis buvo eksponuojamas Vilniaus „Spindulio“ progimnazijos organizuotoje virtualioje parodoje.