gegužės 2022

Augalas + žmogus

Augalų santykis su žmogumi yra labai svarbus gyvenime. Visą  gegužės mėnesį mokytojos G. Dvilinskienė ir Ž. Stankevičienė vykdė projektą „Augalo gyvenimo ciklas vystymosi procese“. Mokiniai  STEAM ir „Išmanioji klasė“ veiklose atliko praktines užduotis ir darbus elektroninėje erdvėje programuodami skirtingų veikėjo kaukių keitimąsi „Scratch“ programoje. Vaikai stebėjo bei kūrė darbus, kaip iš sėklos išauga augalas, tyrinėjo augalų augimo tarpsnius, taip pat įtvirtino žinias, iš kokių pagrindinių etapų susideda augalo gyvenimas.

Ši veikla mokiniams suteikė naujų žinių ir patirties, skatino bendradarbiauti, stebėti, tyrinėti, spręsti problemas ir priimti reikiamus sprendimus bei pajusti ryšį su augalu.

„Varliukai“ kūrė antis!

Balandžio mėnesį Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo sk. vyko rajoninė ikimokyklinio ir priešmokyklinio įstaigų kūrybinių darbų paroda „Veisiejų antis“. Mažieji „Varliukai“ noriai joje dalyvavo. Piešė, lipdė, aplikavo. Patys gražiausi darbai buvo atrinkti ir dalyvavo parodoje. Buvome apdovanoti padėka.

Paskutinio skambučio šventė pagaliau vyko tradiciškai!

Paskutinį gegužės penktadienį LMGG Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus gimnazistams nuskambėjo paskutinis skambutis. Abiturientai dalyvavo paskutinėje pamokoje, o paskui pirmokai juos palydėjo į šventiškai išpuoštą mokyklos fojė, pilną susirinkusių svečių. Daug įkvepiančių linkėjimų, prasmingų žodžių ir simbolinių dovanėlių dvyliktokai sulaukė iš abiejų savo direktorių – A. Burbaitės ir J. Mozerienės, pastaroji abiturientams įteikė ir padėkas. Taip pat sėkmės dvyliktokams linkėjo Lazdijų r. savivaldybės tarybos narys V. P. Mikelionis, Lazdijų r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas D. Mockevičius, Šeštokų parapijos klebonas V. Smulskis, mokyklos tarybos pirmininkė R. Mitrikevičienė, Šeštokų seniūnė L. Audzevičienė, buvusios auklėtojos ir pirmosios mokytojos – A. Paciukonienė, R. Petrauskienė, I. Bernatonienė ir V. Rinkevičienė, taip pat sveikino ir dvyliktokės Gabijos mama – N. Bagdanavičienė.

Meno mokyklos Šeštokų skyriaus mokiniai taip pat visiems susirinkusiems dovanojo puikių akimirkų – išgirdome daug nuostabių kūrinių, kuriuos atliko U. Buzaitė, B. Salatkaitė, E. Zdančiukaitė, S. Poderskytė, L. Ažukaitė, eiles beišeinantiems dedikavo U. Buzaitė ir V. Burakovas.

Žinoma, dvyliktokai taip pat neliko skolingi – mokytojams įteikė gėlių, o vienuoliktokams, liekantiems vyriausiems mokykloje, paliko ne tik simbolinį mokyklos raktą, bet ir tradiciškai rašomą testamentą apie paliekamus mokyklos darbuotojus. Šis kūrinys šventės dalyvius privertė ir nusišypsoti, ir pamąstyti, kadangi tai būdas dvyliktokams šmaikščiai ir be cenzūros išsakyti savo pastebėjimus apie visus mokykloje, su kuriais jiems teko susidurti.

Taigi, skambutis nuskambėjo, o paskutinė vienuoliktokių Brigitų atlikta daina išlydėjo abiturientus į egzaminų finišo tiesiąją.

Vienuoliktokams labai ačiū už nuostabią šventę, o dvyliktokams – kuo didžiausios sėkmės!

Kas ta sraigė?..

Labai daug gerų emocijų mažiesiems suteikė sraigių stebėjimas. Vaikučiai susipažino su sraige, apibūdino sraigės išorinę sandarą, apžiūrėjo galvą, koją, liemenį, čiuopiklius, aptarė sraigės gyvenamąją vietą, išsiaiškino, kad sraigės koja yra gleivėta. Tyrimui naudotas gyvūnas saugiai iškeliavo į parką.

„Šviesoforo“ konkursas

Respublikinis „Šviesoforo“ konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ šiemet mokinius kvietė dalyvauti virtualioje erdvėje. Konkurse dalyvavo Šeštokų mokyklos pradinių klasių mokinių komanda, kuri sėkmingai įveikė I ir II etapus ir pateko į trečiąjį „Šviesoforo“ etapą. Komanda puikiai atliko viktorinos užduotis, dalyvavo protmūšyje, pastebėjo klaidas vaizdo siužetuose. Konkursą užbaigė nuotaikingai su netikėtai pasirodžiusiu iliuzionistu, kuris stebino savo pokštais. Už dalyvavimą visi komandos dalyviai gavo padėkas.

Tikimės, kad šio konkurso metu įgytos žinios bei įgūdžiai padės mažinti eismo įvykių riziką šalies keliuose.

Dėmesio!

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2022-05-18 įsakymu Nr. 10V-548 patvirtintas Lazdijų rajono savivaldybės mokyklų mokinių dalyvaujamojo biudžeto 2022 metų projektų sąrašas, kuriame yra 3 Lazdijų r. Šeštokų mokyklos projektai:

  1. Komforto ir aktyvaus mokymosi kampelis.
  2. Susitikimų alėja.
  3. Vaizdingi renginiai-motyvuoti mokiniai.

Gegužės 30 d. per 3 pamoką visi mokyklos 5–10 klasių mokiniai balsuos už, jų manymu, patį tinkamiausią projektą, kurį mokiniai galės įgyvendinti mokykloje. Prašome susipažinti su projektų idėjomis.

Išvyka į Nidą

2022 m. gegužės 21 d. mokyklos bendruomenės kolektyvas vyko į Nidą. Aplankėme Jūrų muziejų, stebėjome nuostabų delfinų ir jūrų liūtų pasirodymą. Susipažinome su pamaryje įsikūrusia gražia gyvenviete Juodkrante, kur lankėmės legendomis apipintame Raganų kalne. Pakeliui aplankyta kormoranų kolonija. Pabuvojome Naglių gamtos rezervate, kur grožėjomės įspūdingomis Pilkosiomis (Mirusiomis) kopomis ir aplinkiniu kraštovaizdžiu. Atvykę į Nidą užlipome ant Parnidžio kopos su įspūdingu saulės laikrodžiu-kalendoriumi, pasivaikščiojome po prieplauką ir aplankėme V. Kernagį. Vakare pilni naujų įspūdžių grįžome namo. Nors kiaurai permirkome, bet buvo verta.

Dar viena paskaita-praktinis užsiėmimas Šeštokų mokyklos jauniesiems šauliams

Vakar Šeštokų mokyklos jauniesiems šauliams vyko paskaita-praktinis užsiėmimas „Nebylaus valdymo signalai“, kurią vedė Dainavos apygardos I rinktinės 108 Lazdijų kuopos karys savanoris Aurimas Dzemyda.

Jeigu pas mus atvažiuoja Aurimas, gali būti tikras, kad bus kažkas naujo, įdomaus ir netikėto.

Šeštokų mokyklos jaunieji šauliai išmoko 10 nebylaus valdymo signalų, kuriuos išbandė praktiškai komandose judėdami mokyklos teritorijoje.

Dar kartą tariame labai AČIŪ Aurimui už šiltą bendravimą, profesionaliai ir išradingai pristatytas šauliškas veiklas, už gyvenimiškas pamokas jauniesiems Šeštokų mokyklos šauliams.