16 kovo, 2023Daily Archives

Knygnešio dieną apie knygnešystę

Šiandien Šeštokų mokykloje minėjome Knygnešio dieną. Mokiniai skaitė pranešimus apie spaudos draudimo laikotarpį ir knygnešių veiklą, deklamavo eilėraščius, žiūrėjo filmą „Knygnešys“, sprendė virtualų testą apie knygnešystę, gamino knygų skirtukus.

Dalyvaudami įvairiose veiklose mokiniai praplėtė žinias apie 40 metų trukusį spaudos draudimo laikotarpį, knygnešystę.

Knygnešio dieną – netradicinė pamoka

Kovo 16 d. 1 ir 2 kl. mokiniai dalyvavo netradicinėje lietuvių kalbos pamokoje, skirtoje Knygnešio dienai paminėti. Mokiniai su mokytojomis lankėsi mokyklos bibliotekoje. Bibliotekos darbuotoja mokinius supažindino su praeities istorija, vaikai žiūrėjo istorinį lietuvišką filmą „Knygnešio dukra“, atliko skirtas užduotis. Mokiniai ugdė pilietiškumo, pažinimo, skaitmeninę bei komunikacinę kompetencijas.

6 klasės mokinių reklamos apie nykstančius gyvūnus

Kovo mėnesį bunda gamta, minime pasaulinę Žemės dieną. Ta proga 6 klasės mokiniai anglų k. pamokų metu domėjosi nykstančių gyvūnų rūšimis, analizavo jų nykimo priežastis. Visą surinktą  informaciją patalpino skaitmeninėse reklamose. Darbus atliko canva.com programėlėje tobulindami skaitmeninę, kūrybiškumo bei pažinimo kompetencijas.