14 vasario, 2020Daily Archives

Netradicinę dieną – pamokos apie gyvenimą

Vasario 14-oji Šeštokų mokykloje pasitikta ir palydėta netradiciškai – minėjome ne tik Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, taip pat vyko Kalbų ir socialinių mokslų dienos veiklos.

Iš pat ryto visa mokyklos bendruomenė susirinko į II aukšto fojė tradiciniam Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimui, kuriame vaikai skyrė gražiausius žodžius, dainas, šokius ir muziką savo Tėvynei. Vėliau grupelėmis išsiskirstė į atskiras erdves netradicinės dienos užsiėmimams.

Pradinių klasių mokiniai dalyvavo susitikime su literatu K. Sukacku, kalbėjosi apie poeziją, kūrybą, žodžio meną, o paskui ir patys kūrė eilėraščius. Vėliau mokinukai išsiskirstė padirbėti – pynė trispalves apyrankes, gamino knygų skirtukus su Lietuvos valstybės simboliais, taip pat dalyvavo viktorinoje, edukacijoje „Žaidžiame teatrą – skaitymo skatinimo programa“.

Tuo tarpu vyresnieji, 5–8 kl. mokiniai, susipažino su dvarų kultūra edukacijoje „Dvarų kultūra Europoje ir LDK“ ir buvo ne tik žiūrovai, tačiau ir patys mokėsi šokti viduramžiškų šokių. Taip pat vyresnieji, įskaitant ir gimnazistus, varžėsi įvairiose viktorinose – tikrino istorijos, anglų, rusų kalbų žinias, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse “All about me”, be to, literatūrinėje edukacijoje „Kelyje į Eldorado“ su nuostabiąja aktore V. Kochanskyte pasinėrė į meno pasaulį klausydamiesi jos deklamuojamų išeivijos poetų eilėraščių ir poezijos kūrinių interpretacijų.

Paskutiniams užsiėmimams mokiniai taip pat išsiskirstė: 5–8 kl. mokiniai klausėsi geografo, keliautojo J. Malinausko pasakojimo apie slėpiningąją Indiją, o 9–12 kl. mokiniai susitiko su Tarptautinio Europos-Azijos spaudos fondo atstovu Lietuvoje, karo žurnalistu R. Lapaičiu pasikalbėti apie Vasario 16-ąją ir šio įvykio įtaką nepriklausomybės siekusioms postsovietinėms šalims.

Dienos veiklos baigėsi, tikimės, kad kiekvienas namo išsinešėme ką nors naujo ir įdomaus atradę, supratę, patyrę.

Lietuvių k. ir literatūros mokytoja Aurelija Paciukonienė