5 vasario, 2020Daily Archives

Netradicinis fizinio aktyvumo renginys „Riedlenčių lenktynės“ Šeštokų mokykloje

Vasario 5 dieną po pamokų Šeštokų mokyklos sporto salėje vyko riedlenčių lenktynės 1–2 klasių mokiniams „Mes vikrūs ir greiti“. Taip aktyviai judėdami pradedame vasarį, sveikatingumo mėnesį.
Sporto salėje buvo paruošta trasa, kurioje reikėjo pademonstruoti savo vikrumo, greičio, koordinacijos savybes, taip pat važiavimo įgūdžius atsisėdus ant riedlentės.
Greičiausi tarp berniukų: Faustas Mitrikevičius – II vieta, Andrius Žimantauskas  – II vieta, Rokas Mičiulis – I vieta, tarp mergaičių: Kamilija Kuncevičiūtė – III vieta, Smiltė Zaveckaitė – II vieta, Enrika Račiukaitytė – I vieta.
Šeštokų mokyklos direktorė A. Burbaitė visiems riedlenčių lenktynių „Mes vikrūs ir greiti“ dalyviams įteikė dalyvio diplomus, prizininkams – medalius. Už apdovanojimus AČIŪ Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, projektui „Olimpinė karta“.
Jaunieji riedlentininkai labai emocingai palaikė vieni kitus, skandavo, ragino, džiaugėsi, net verkė. Manau, kad šios lenktynės taps tradicinėmis, kasmetinėmis.
Taip pat dėkoju aštuntokams už pagalbą organizuojant šį netradicinį renginį. Ačiū Matui, Karoliui, Pauliui, Ryčiui, Emai, Gabrielei, Inetai, Oksanai, Skaistei.

 Kūno kultūros mokytojas metodininkas Vaidas Jasevičius

Netradicinė istorijos pamoka „Kaip skamba mūsų laisvės istorija?“

Vasario 5 dieną 11.50 val. portale LRT.LT Šeštokų mokyklos mokiniai stebėjo atvirą istorijos pamoką „Kaip skamba mūsų laisvės istorija?“ tiesiai iš Vilniaus Antakalnio gimnazijos. Pamokoje dalyvavo žinomi muzikos atlikėjai Andrius Mamontovas, Raminta Naujanytė-Bjelle bei LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius, muzikos ekspertas Ramūnas Zilnys.

Buvo kalbama labai įdomia tema – apie muzikos ir istorijos sąsajas. „Apie tai, kaip dainos įkvepia žmones istoriniams pokyčiams ir kaip pats laikmetis atsispindi muzikoje“, – sakė Andrius Mamontovas. Buvo prisimintas vienas iš istorinių koncertų, kurį 1990 metais vieną balandžio vakarą Vilniuje surengė A. Mamontovas su bendraminčiais. Išgirdę per radijo stotį M-1 pranešimą, kad okupacinė sovietų kariuomenė rengiasi užimti Spaudos rūmus, muzikantai ėmėsi organizuoti protesto akciją. Spontaniškas ant Spaudos rūmų laiptų surengtas koncertas sulaukė didelio palaikymo ir įėjo į laisvos Lietuvos istoriją. Susirinkusiesiems į pamoką svečiai taip pat papasakojo, kaip buvo daromi muzikos įrašai ir kaip jie buvo platinami 1990-aisiais.

Istorijos mokytojas R. Janulevičius