Netradicinė istorijos pamoka „Kaip skamba mūsų laisvės istorija?“

Vasario 5 dieną 11.50 val. portale LRT.LT Šeštokų mokyklos mokiniai stebėjo atvirą istorijos pamoką „Kaip skamba mūsų laisvės istorija?“ tiesiai iš Vilniaus Antakalnio gimnazijos. Pamokoje dalyvavo žinomi muzikos atlikėjai Andrius Mamontovas, Raminta Naujanytė-Bjelle bei LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius, muzikos ekspertas Ramūnas Zilnys.

Buvo kalbama labai įdomia tema – apie muzikos ir istorijos sąsajas. „Apie tai, kaip dainos įkvepia žmones istoriniams pokyčiams ir kaip pats laikmetis atsispindi muzikoje“, – sakė Andrius Mamontovas. Buvo prisimintas vienas iš istorinių koncertų, kurį 1990 metais vieną balandžio vakarą Vilniuje surengė A. Mamontovas su bendraminčiais. Išgirdę per radijo stotį M-1 pranešimą, kad okupacinė sovietų kariuomenė rengiasi užimti Spaudos rūmus, muzikantai ėmėsi organizuoti protesto akciją. Spontaniškas ant Spaudos rūmų laiptų surengtas koncertas sulaukė didelio palaikymo ir įėjo į laisvos Lietuvos istoriją. Susirinkusiesiems į pamoką svečiai taip pat papasakojo, kaip buvo daromi muzikos įrašai ir kaip jie buvo platinami 1990-aisiais.

Istorijos mokytojas R. Janulevičius