13 lapkričio, 2018Daily Archives

Įspūdžiai iš susitikimo su „Misija Sibiras“ dalyviu

Lapkričio 9 dieną į mūsų mokyklą atvyko vienas iš „Misija Sibiras 2018“ ekspedicijos dalyvių – Antanas Urbonas. Jis mokiniams sugebėjo įdomiai papasakoti apie šiais metais Kazachstano valstybėje nuveiktus darbus ir patirtus nuotykius. Kaip per vienuolika dienų įmanoma aplankyti 16 kapinių, sutvarkyti apie 200 lietuvių kapų, išsibarsčiusių po visą valstybę, ir pagaminti bei pastatyti 6 kryžius daug reikšmės turinčiose teritorijose. Netgi išgirdome kelis išgyvenimo laukinėje gamtoje patarimus. Sužinojome, kas yra vienintelis lietuvis Džezkazgane. Ir nors jis Lietuvoje yra buvęs tik kartą, bet mokėjo kalbėti lietuviškai. Mokiniams patiko šis pristatymas ir atsirado norinčių sudalyvauti atrankoje kitais metais.

Laura Galdikaitė