18 lapkričio, 2018Daily Archives

Minėjome Tarptautinę tolerancijos dieną

Lapkričio 16 dieną, vykdydami Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programą „Gerumo link“, mokykloje minėjome Tarptautinę tolerancijos dieną. Šiemet šios dienos simbolis – raktas, kuris tinka atrakinti žmonių mintis, širdis, jausmus ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį ne tik kitokios išvaizdos, bet ir kitokių pažiūrų žmogų. Visos klasės gamino ir renginuko metu pristatė savo simbolinius raktus, kuriais bandys atrakinti kiekvieno širdį į pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, atrakins vidinį pasaulį ir padės atsiskleisti šioms žmogaus savybėms. Kiekvienos klasės raktas skirtingas, nes kiekvienas bandys atrakinti įvairiais būdais savo bendraamžio ar šalia esančio širdį. Vieni raktai puošti mažais rakteliais, kiti su spynelėmis, kiti su gėlytėmis, dar kiti su širdelėmis, vienas už kitą gražesnis. Vėliau visi mokinių pagaminti raktai papuošė antro aukšto fojė.

Su klasių auklėtojais vyko valandėlės, kurių metu mokiniai aptarė nepakantumo, netolerancijos atvejus, tolerancijos rakto reikšmę – nesvarbu, koks jis, kaip papuoštas, svarbu, kad jis pasiektų tikslą – rodytų kelią iš širdies į širdį. Svarbu visiems suprasti, žinoti, nepamiršti, kad tolerancija yra mūsų pačių rankose. Kuo anksčiau mokiniai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.

Socialinė pedagogė Alma Vaišnienė