2 kovo, 2018Daily Archives

Nacionalinis diktantas 2018

Kovo 2 dieną, kaip ir visoje Lietuvoje, mūsų mokykloje taip pat rašytas Nacionalinis diktantas. Prie iniciatyvos prisijungė 42 mokiniai, besimokantys 6-10 klasėse, bei Lazdijų Motiejaus Gustaičo gimnazijos gimnazistai, Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus mokiniai. Džiugu, kad tiek daug mokinių panoro pasitikrinti savo žinias, gebėjimus taisyklingai rašyti bei, žinoma, ištvermę ir kantrybę – diktanto tekstas buvo tikrai ilgas (kaip ir visada) ir tikrai sunkus. Mokinių darbus taisys mokytojos, geriausiai parašiusiuosius pagarsinsime, o tų mokinių darbai, kuriuose yra 5 arba mažiau klaidų, bus siunčiami į kitą turą. Tikimės puikių rezultatų!

Lietuvių k. mokytojos

Rašymo maratonas

Minėdami Tarptautinės gimtosios kalbos dieną, mokykloje organizuojame įvairias akcijas ir veiklas. Kaip pamenate, vyko skaitymo maratonas, visi tądien pamokose buvę mokiniai garsiai sau ir draugams skaitė knygas. Na, o pirmą pavasario dieną keitėme veiklos pobūdį – ėmėmės rašymo. Visų klasių mokiniai, tarsi treniruodamiesi prieš Nacionalinį diktantą, dailyraščiu rašė mokytojų diktuojamus tekstus. Dalinamės koliažu – mokinių rašymais. Žinoma, reikia turėti galvoje, kad dailyraštis – labai sudėtingas rašymo būdas, o daugelis vyresniųjų klasių mokinių jau turi savitą ir sunkiai keičiamą rašyseną. Tačiau tikslas pasiektas: visi rašiusieji akivaizdžiai pasistengė rašyti kuo gražiau.

Lietuvių k. ir literatūros mokytoja A. Paciukonienė