Išskirtinė Karjeros diena Šeštokų mokykloje

Kovo 16-oji Lazdijų r. Šeštokų mokykloje prasidėjo neįprastai: šį kartą skambutis mokinius kvietė ne į pamokas, o į Karjeros dienos renginius, kuriems buvo iš anksto kruopščiai ruoštasi. Karjeros dienos tikslas – supažindinti mokinius su atskiromis profesijomis, jų ypatumais, darbui reikalingomis kompetencijomis, verslininkų patirtimis, sužinoti, kaip idėjas paversti savo mėgstamu darbu, bei sužinoti, kaip turi vykti darbo pokalbis ir kaip jam pasiruošti.

Į renginį atvyko ir Lazdijų r. Krosnos mokyklos dešimtokai kartu su savo dailės ir technologijų mokytoja J. Jasevičiene, dalyvavo visi Lazdijų r. Šeštokų mokyklos mokiniai bei Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus gimnazistai.

Mažieji mūsų mokyklos mokiniai, pradinukai, netradicinę dieną pradėjo nuo diskusijų apie darbą, profesijas, dalijosi savo ateities svajonėmis įgyti tam tikras profesijas. Po to visi mokiniai kartu su savo mokytojomis ėmėsi darbo. Darbo objektas, kaip ir dera prieš šv. Velykas – kiaušinis. Pradinukų ir jų mokytojų išmonė atsiskleidė panaudojus įvairias technikas puošiant margučius. 5 ir 6 klasių mokiniai taip pat puošė margučius, bet ne bet kuo, o vilna! Užsiėmimui vadovavo Lazdijų r. Krosnos mokyklos technologijų ir dailės mokytoja J. Jasevičienė. 7 klasės mokiniai mokyklos virtuvėlėje derino kulinarinius ir meninius gebėjimus – rankomis formavo, kepė ir puošė tradicinius saldumynus – grybukus. Grybukų receptas ne bet koks, o 200 metų senumo, giminės šeimininkių iš kartos į kartą perduotas, kurį išsaugojo, mokinius grybukus kepti mokė tikra kulinarijos meistrė Z. Maceikienė.

Pabaigę darbus, 1–7 klasių mokiniai pristatė savo kūrinius vieni kitiems, pasidžiaugė vieni kitų darbais.

Vyresniųjų klasių mokiniai karjeros dieną leido kiek kitaip. Iš pačio ryto į mokyklą atvyko ir savo verslą pristatė Lazdijų verslininkė, ekologinio ūkio savininkė L. Zajankauskienė su savo mama J. Stirbiene. L. Zajankauskienė papasakojo ir apie savo verslo idėją, ir apie nelengvą kelią iki jos įgyvendinimo, ir apie technologiją, kaip iš augalų žiedų gaunami eteriniai aliejai ir hidrolatai, leido išbandyti savo pagamintus produktus. Moteris pakvietė mokinius nenuleisti rankų, siekti savo tikslų, kad ir kokie jie beprotiški atrodytų.

Lazdijų viešbučio „Gojus“ administratorė G. Cimakauskaitė-Labalaukienė ne tik papasakojo apie savo šeimos verslą, bet ir pakvietė mokinius vasarą padirbėti viešbutyje. Pasirodo, mokiniai visai netikėtai gavo pirmąjį darbo pasiūlymą!

Į mokyklą pasidalinti savo karjeros istorijomis, papasakoti apie savo profesijas atvyko ir keturi buvę Lazdijų r. Šeštokų mokyklos mokiniai: R. Jurkonis, E. Urmanavičius, A. Remeikienė ir A. Dadurka. R. Jurkonis pristatė teisininko profesiją, jai reikalingas kompetencijas, ragino mokinius visada turėti savo tikslų ir jų siekti. Su grafikos dizainerio specialybe supažindino E. Urmanavičius, kuris jau iš savo specialybės valgo duoną, bet dar turi ir aukštesnių tikslų – tęsti studijas universitetinėje mokykloje ir įgyti dar vieną specialybę. Emilis taip pat papasakojo apie patirtis iš studijų užsienyje, ragino mokinius nepraleisti progos pastudijuoti užsienyje, įgyti neeilinės patirties, išmokti užsienio kalbą. Marijampolėje dirbanti bendruomenės pareigūnė A. Klimavičiūtė ragino stengtis kuo daugiau nuveikti mokykloje, nešvaistyti laiko vėjais, mokytis matematikos ir užsienio kalbos, nes viskas, ką pavyks išmokti mokykloje, labai pasitarnaus studijuojant ar dirbant. Pareigūnė išsamiai papasakojo apie policijos pareigūno darbą, profesijos įgijimo galimybes. Kaip derinti statybą ir vadybą, papasakojo A. Dadurka, šiuo metu dirbantis UAB „Kauno kranai“ vieno iš padalinių vadovu. Artūras įrodė, kad ir Lietuvoje turint inžinerinį išsilavinimą galima nesunkiai rasti gerai apmokamą ir perspektyvų darbą. Artūras taip pat papasakojo, kaip, atrodo iš pirmo žvilgsnio, beprotišką idėją paversti pelningu verslu. Pasakodamas apie savo patirtį, jis nuolat pabrėžė asmeninių savybių stiprinimą, savo gebėjimų ir talentų vystymą, atkaklų tikslo siekimą.

Išgirdę apie profesijas, atskirų žmonių sėkmės istorijas, mokiniai turėjo galimybę priimti iššūkį ir dalyvauti pirmajame darbo pokalbyje, kurį vedė projekto „Tu ir pirmas tavo darbas“ iniciatorės Agnė Goldbergaitė ir Fausta Roznytė. Taip pat mokiniai gavo naudingų patarimų, kaip parengti savo CV, kaip elgtis su asmeniniais duomenimis, kokią informaciją apie save viešinti socialiniuose tinkluose.

Pasibaigus renginiui, visiems mokyklos svečiams ir lektoriams mokyklos direktorė A. Burbaitės įteikė padėkas, o Krosnos mokyklos mokiniai kartu su šeštokiečiais pažintis gilino popietėje.

Dėkoju mokiniams ir kolegoms, padėjusiems ruoštis ir organizuoti renginį.

 Lazdijų r. Šeštokų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, ugdymo karjerai koordinatorė J. Vaičeskienė

 

 

Komentavimo galimybė išjungta.