Užgavėnes šventėme ir mokykloje

Vasario 13 dieną visa mokyklos bendruomenė dalyvavo netradicinėje pamokoje „Užgavėnės ir kiti Velykų ciklo papročiai“.

Stalai buvo nukrauti įvairiausiai skanėstais – Užgavėnių patiekalais. Pamoką pradėjome Morės teismu. Kaltintojas Kanapinis apklausė liudytojus, kurie įrodė, kad ši baidyklė nusikalto mūsų bendruomenei ir nuteista stebėti, kaip visi džiaugiasi ir linksminasi. Gynėjas Lašininis nesugebėjo Morės išteisinti.

Pamokoje taip pat mokiniai varžėsi, kas geriau žino Velykų ciklo papročius ir jų prasmę. Rezultatai tokie:

1 vieta – 6 ir 10 klasės;

2 vieta – 7 klasė;

3 vieta – paruošiamoji grupė ir 3 klasė;

4 vieta – 3ge ir 9 klasės;

5 vieta – 1 ir 8 klasės;

6 vieta – 2 ir 4ge klasės;

7 vieta – 4 klasė.

Visos klasės labai išradingai parengė praktines užduotis: burtai, mįslės, žaidimai, šokiai. Visi trankiai išvijome žiemos sąstingį – virsmas įvyko.

Pamokos pabaigoje nuožmioje kovoje Kanapinis įveikė Lašininį. Pamoką baigėme Dzūkijos himnu „Mes esam dzūkai, girių karaliai“.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja A. Rutkauskienė