15 vasario, 2018Daily Archives

Tavo rankose dangus

Mokykloje vyko viktorina-konkursas „Pažink aviacijos pasaulį“. Konkurse dalyvavo 9 klasės mokiniai: Greta Povilaitytė, Austėja Narkevičiūtė, Vaida Valasevičiūtė, Agnė Malažinskaitė, Gytis Gliaudenius, Mantas Šalaševičius ir Andrius Valasevičius. Geriausiai į klausimus atsakė ir laimėjo viktoriną Andrius Valasevičius. Šios viktorinos-konkurso tikslas – skatinti moksleivius pažinti aviaciją, jos istoriją. Viktorina-konkursas suteikė galimybę vienam iš mokinių su aviacija susipažinti gyvai aerodrome ir laimėti įsimintiną skrydį lėktuvu! Sveikiname Andrių Valasevičių. Dėkojame viktoriną-konkursą organizavusiam žurnalui „Aviacijos pasaulis“.

Mokykloje viktoriną organizavo vyr. soc. pedagogė-bibliotekininkė Alma Vaišnienė.

Paminėtas šimtasis valstybės gimtadienis

Lygiai prieš šimtą metų vasario 16-ąją tauta galų gale atsiduso tapusi nepriklausoma. Tiesa, mažai kas tikėjosi, kad tai taps realybe, tačiau į priekį vedė nesibaigiantis tikėjimas ir nesibaigiantys darbai. Minėdami šią iškilią šventę šiandien stengėmės uždegti vieni kitus tikėjimu, kad sunkiu ir atkakliu darbu, tikėjimu valstybės ateitimi išsaugosime laisvę ir sukursime gerovę, apie kurią svajojame! Renginį pradėjo Lietuvos valstybės vėliavą į sceną įnešę jaunieji šauliai.

Šią iškilią datą kartu su mokyklos bendruomene paminėti atvyko svečiai: Šeštokų parapijos klebonas Eugenijus Naujalis, Šeštokų seniūnijos seniūnė Lijana Audzevičienė, bibliotekininkė Vilija Labenskienė, Šeštokų kultūros namų kultūrinių renginių organizatorė Marijona Trampienė, Šeštokų mokyklos tarybos pirmininkė Raminta Mitrikevičienė.

Renginio vedėjai pakvietė visus kartu sugiedoti Lietuvos Respublikos himną. Įvairiais pasirodymais – eilėraščiais, dainomis, poetiniais montažais – Lietuvai linkėjimus išsakė visų klasių mokiniai. Gera buvo klausytis nuoširdžiai tariamų pradinukų žodžių, norėjosi kartu dainuoti su vyresniais ir jaunesniais dainininkais.

Šventėje mokiniai stengėsi ne tik išsakyti linkėjimus Lietuvai, bet ir apžvelgti mūsų šalies istoriją nuo 2018 m. vasario 16 d. įvykių, signatarų, vėliavos spalvų ir formos parinkimo, Šaulių sąjungos veiklos, okupacijos metų iki Atgimimo, Sąjūdžio, Baltijos kelio, Nepriklausomybės atkūrimo.

Taip pat renginyje vyko Mokinių tarybos iniciatyva surengti apdovanojimai. Žinoma, neliko nepagerbti ir pažangiausieji ir geriausiai mokyklą per pirmąjį pusmetį lankę mokiniai. Visus itin sužavėjo dramos būrelio nariai, suvaidinę spektakliuką „Kaip šuo ieškojo teisybės“. Taip pat besibaigiant renginiui svečiams, mokyklos bendruomenei išdalinti mokyklos laikraščio pavadinimu „(Ne)Vėjavaikiai“ pirmojo numerio egzemplioriai. Renginys baigtas optimistiškai, kaip dainavo M. Mikutavičius: „Kaip gyveni? Gerai!“.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja A. Paciukonienė

„Piname trispalvę apyrankę“

Vasario 14 dieną Šeštokų bibliotekos vedėja Vilija Labenskienė mūsų mokyklos šeštokus ir septintokus pakvietė į netradicinę pamoką „Piname trispalvę apyrankę“. Pamoką pradėjo Lazdijų krašto muziejaus atstovas. Jis supažindino su Lietuvos valstybinės vėliavos istorija. Tada visi pynė trispalves apyrankes. Pamoką baigėme daina „Brangiausios spalvos“.

Geografijos ir istorijos mokytoja B. Jurkonienė,

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja A. Rutkauskienė

Užgavėnes šventėme ir mokykloje

Vasario 13 dieną visa mokyklos bendruomenė dalyvavo netradicinėje pamokoje „Užgavėnės ir kiti Velykų ciklo papročiai“.

Stalai buvo nukrauti įvairiausiai skanėstais – Užgavėnių patiekalais. Pamoką pradėjome Morės teismu. Kaltintojas Kanapinis apklausė liudytojus, kurie įrodė, kad ši baidyklė nusikalto mūsų bendruomenei ir nuteista stebėti, kaip visi džiaugiasi ir linksminasi. Gynėjas Lašininis nesugebėjo Morės išteisinti.

Pamokoje taip pat mokiniai varžėsi, kas geriau žino Velykų ciklo papročius ir jų prasmę. Rezultatai tokie:

1 vieta – 6 ir 10 klasės;

2 vieta – 7 klasė;

3 vieta – paruošiamoji grupė ir 3 klasė;

4 vieta – 3ge ir 9 klasės;

5 vieta – 1 ir 8 klasės;

6 vieta – 2 ir 4ge klasės;

7 vieta – 4 klasė.

Visos klasės labai išradingai parengė praktines užduotis: burtai, mįslės, žaidimai, šokiai. Visi trankiai išvijome žiemos sąstingį – virsmas įvyko.

Pamokos pabaigoje nuožmioje kovoje Kanapinis įveikė Lašininį. Pamoką baigėme Dzūkijos himnu „Mes esam dzūkai, girių karaliai“.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja A. Rutkauskienė

Piešinių konkursas-paroda „Graži tu mano, brangi Tėvyne“

2018 m. vasario 15 d. Lazdijų krašto muziejuje vyko Lazdijų rajono savivaldybės mokinių piešinių konkurso-parodos „Graži tu mano, brangi Tėvyne“, skirto Lietuvos valstybės šimtosioms atkūrimo metinėms paminėti, atidarymas.

Į parodą pristatėme ketvirtos klasės mokinių G. Pakruopio, L. Galdikaitės, V. Bubino, A. Mitrikevičiaus, A. Plonytės, L. Karauskaitės piešinius.

Mokytoja I. Bernatonienė