27 vasario, 2018Daily Archives

Skaitymo maratonas

Vasario 21 dieną yra minima Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Žinoma, kad ją minėjome ir mokykloje. Tačiau minėjome ne visai tradiciškai – mokiniai įsijungė į skaitymo maratoną. Jis vyko visų pamokų metu. Visų klasių mokiniai, nuo pirmoko iki dvyliktoko, t. y., ketvirtoko, įsitaisę patogiose vietose (klasėje su netradiciškai sudėtais suolais, atnaujintoje mokyklos erdvėje – skaitykloje), paeiliui skaitė tas pačias pasirinktas knygas. Ir skaitė ne bet kaip, o garsiai, raiškiai, įtaigiai. Suskaičiavome, kad perskaityta maždaug 200 puslapių.

Devintokai ir dešimtokai skaitymo maratone žymėjosi perskaitytas įdomesnes mintis, “Trumpuose pasakojimuose sielai” keliamas problemas. Štai keletas minčių, kurios labiausiai sujaudino mokinius: “Nėra blogų žmonių, yra tik nelaimingi”, “Kai kurie žmonės nežino, kad jie yra Dievo dovana pasauliui”, “Pačius sudėtingiausius dalykus suvokia tas, kuris juos išgyvena”. Kai kurios problemos taip pat pasirodė daugeliui svarbios: “Kodėl lengviau pastebėti blogus dalykus?”, “Kodėl žmonės mano, kad galima aukoti tik pinigus?”, “Kodėl žmonės nesistengia ištaisyti klaidų, o sąžinę slopina svaigalais?”

Smagu buvo išgirsti mokinių klausimą, ar bus daugiau tokių pamokų. Taip, žinoma, bus. Vadinasi, spausdintos knygos vis dar svarbios mokiniams, o skaityti susėdus visiems kartu, klausytis vienas kito tikrai yra prasminga.

Tai tik vienas renginys iš gimtosios kalbos mėnesiui (nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d.) skirtų renginių. Apie kitus – šiek tiek vėliau.

Soc. pedagogė A. Vaišnienė, lietuvių k. mokytojos A. Rutkauskienė, A. Paciukonienė

Vasaris – sveikos gyvensenos mėnuo

Šeštokų mokykloje vasario mėnesį vyko paskaita „Burnos higiena“ 1–4 klasių ir priešmokyklinės grupės mokiniams.

Pati nešvariausia žmogaus vieta – tai burna ir rankos, kur yra daugiausiai bakterijų. Mokiniai buvo mokomi, jog pieš valantis dantukus pirmiausiai būtina gerai nusiplauti rankas, o tik po to taisyklingai valyti dantukus, kokį dantų šepetėlį pasirinkti, kokias dantų valymo priemones reikia naudoti. Buvo akcentuojama, kad per dieną dantukus reikia valyti ne mažiau kaip 2 kartus (ryte ir vakare). Mokiniai suprato, kad dantų kariesą sukelia bakterijų išskiriamos rūgštys. Todėl kas pusmetį profilaktiškai tikrinti dantis turėtų odontologas. Nepamiršta priminti ir kokią reikšmę sveikiems dantukams turi vaisiai ir daržovės.

 Lazdijų VSB specialistė R. Petrauskienė

Konferencija „Adolfas Ramanauskas-Vanagas ir pokario rezistencija: istorinis, politinis ir moralinis palikimas“

2018 m. vasario 21 d. Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje įvyko konferencija „Adolfas Ramanauskas-Vanagas ir pokario rezistencija: istorinis, politinis ir moralinis palikimas“, šio garbaus žmogaus, partizano 100-osioms metinėms paminėti. Mūsų rajonui atstovavo visų mokyklų istorijos bei kitų dalykų mokytojai. Pagilinome žinias apie šį sudėtingą laikotarpį bei iškilią asmenybę Adolfą Ramanauską-Vanagą. Pasigėrėjome dailininko Donato Vasiliausko tapybos darbais partizaninių kovų tema.

Istorijos mokytojai R. Janulevičius ir B. Jurkonienė