7 vasario, 2018Daily Archives

„Aš mažas Niekelis“ arba apie S. Gedą

Šiemet minime 75-ąsias poeto Sigito Gedos gimimo metines. Ta proga 8 klasės mokiniai turėjo netradicinę lietuvių kalbos pamoką: išgirdo apie poeto gyvenimą, veiklas, pasaulėžiūrą, stebėjo dalį 1988 m. mitingo įrašo ir stebėjosi miniomis žmonių, gaudančių kiekvieną poeto žodį. Taip pat mokiniai klausė dainų, galbūt šiandien jau šiek tiek primirštų, tačiau vis dar gražių. Na, o kokia pamoka būtų be poezijos skaitymų… Žinoma, aštuntokai, gavę eilėraščius iš eilėraščių rinkinio „Baltoji varnelė“ apie berniuką varu Niekas, kiek įmanydami stengėsi juos perskaityti išraiškingiau, atrasti tinkamą intonaciją, po iš pirmo žvilgsnio atrodančiais paprastučiais vaizdais surasti gilesnę prasmę. Tiesiog jausti. Jausti eilėraštį.

Lietuvių k. mokytoja A. Paciukonienė