7 birželio, 2022Daily Archives

Gabrielė: „Norėčiau, jog mano darbai būtų tarsi mažas priminimas apie tai, kas vyksta aplinkui“

Rudaminos amatų centre pristatyta Lazdijų meno mokyklos Šeštokų skyriaus mokinės Gabrielės Zalieckaitės dailės darbų paroda.

Pristatymo renginyje taip pat buvo Gabrielės dailės mokytoja Inga Kūlokienė, atvyko Lazdijų rajono Šeštokų mokyklos direktorė Alma Burbaitė, Lazdijų meno mokyklos  direktoriaus pavaduotoja Diana Tulabienė.

Pati Gabrielė apie save, polinkį į meną, darbus sako taip: „Į dailę buvau linkusi nuo pat vaikystės, bet rimčiau į tai pradėjau žiūrėti, kai buvau maždaug 12 metų. Tuomet didžiausias įkvėpimas man buvo įvairūs socialinių tinklų dailininkai bei animaciniai filmai. Ilgą laiką per daug nemąsčiau apie tai, ką mano piešiniai reiškia, piešiau tai, kas atrodo gražu ir kas man patiko. Buvo ir keletas tarpų mano gyvenime, kai išvis mąsčiau mesti dailę šalin, bet vis kažkaip sugrįždavau. Neperseniausiai aš ir tai, ką kuriu, patyrė šiokią tokią gan staigią „mini revoliuciją“. Pradėjau kitaip mąstyti beveik apie viską. Supratau, jog savo darbais galiu kažką pasakyti. Ir pasakyti, manau, yra ką, nes nuo mažens buvau nekalbus, kiek uždaras žmogus, man visuomet buvo sunku sudėlioti savo mintis ir jausmus į žodžius. Menas man yra puikus įrankis išreikšti save. Pažvelgus į keletą naujesnių mano darbų, iš pirmo žvilgsnio jie gali atrodyti šiek tiek niūrūs. Jie tokie tikrai ne dėl to, kad aš pati esu niūrus žmogus. Jie tokie, nes noriu žiūrovą priversti susimąstyti apie save ir visuomenę ir puikus būdas tai padaryti yra priversti tą, kas žiūri į mano darbą, pajusti lengvą nepatogumo jausmą. Naujesni mano darbai yra įkvėpti paties žmogaus. Nors aš dažniau vaizduoju žmogiškas problemas ir kitus negerus dalykus, bet į visa tai pati mėgstu žvelgti iš neutralios pusės. Norėčiau, jog mano darbai būtų tarsi mažas priminimas apie tai, kas vyksta aplinkui, nors visa čia dar tik mano kūrybinio kelio pradžia.“

Gabrielės darbus galima apžiūrėti Rudaminos amatų centro salėje kiekvieną darbo dieną nuo 10 iki 12 valandos.

Diena muziejuje

Šiandien, birželio 7 dieną, Šeštokų mokyklos 6 ir 8 klasės mokiniai lankėsi Lazdijų krašto muziejuje ir Laisvės kovų muziejuje, kur apžiūrėjo ekspozicijas ir dalyvavo edukacinėse veiklose.

Istorijos mokytojai Birutė Jurkonienė ir Robertas Janulevičius

Į pirmą klasę išlydėti priešmokyklinukai

Birželio 2 dieną vyko priešmokyklinės grupės vaikučių išleistuvės. Šventėje dalyvavo tėveliai, direktorė. Vaikai parodė paruoštą programėlę: sakė eilėraščius, dainavo dainelę, paskui direktorė įteikė priešmokyklinio ugdymo baigimo diplomus ir ženkliukus su Šeštokų mokyklos simboliu. Po to ėjome susipažinti su būsima pirmokų mokytoja ir apžiūrėti klasę. Po oficialios dalies visi vykome į Žaidimų kambarį Lazdijuose.

Lazdijų rajono jaunųjų šaulių sąskrydyje dalyvavo ir Šeštokų mokyklos jaunieji šauliai

Birželio 2–3 dienomis Metelių regioninio parko poilsiavietėje vyko Lazdijų rajono jaunųjų šaulių sąskrydis, kuriame dalyvavo ir Šeštokų mokyklos jaunieji šauliai.

Tik atvykę susiskirstėme į grupes, įsirengėme stovyklavietę, pasistatėme palapines nakvynei, pasirūpinome malkomis laužavietei.

Vėliau įvyko Lazdijų rajono jaunųjų šaulių sąskrydžio atidarymas, vėliavos pakėlimas, visus pasveikino stovyklos vadovas K. Pileckas.

Po to Lazdijų rajono jaunieji šauliai dalyvavo 12 km žygyje pėsčiomis po Metelių regioninį parką.

Vakare vyko komandinės šauliškos veiklos stotelėse: šaudymas iš lanko į taikinį, distancijos įveikimas su ekipuote, granatų mėtymas į taikinį, laužo užkūrimas, persikėlimas su dėžėmis, minų lauko įveikimas, šaudymas iš pneumatinio ginklo į užverčiamus ir paprastus taikinius, persikėlimas virve tarp medžių, paslėptų daiktų ieškojimas miške, šaudymas iš airsoft automatinių ginklų.

Visos veiklos buvo labai įdomios, reikalaujančios tiek individualių, tiek ir komandinių jaunųjų šaulių pastangų.

Sutemus prie laužo vyko komandų prisistatymas, šūkiai, šauliški žaidimai, dainos.

Antrą dieną jaunieji šauliai susipažino su ugniagesio gelbėtojo profesijos subtilybėmis, kurias pristatė Alytaus antroji valstybinės priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos komanda.

Po ugniagesių veiklų pristatymo vyko vakarykščių komandinių rungčių rezultatų paskelbimai, jaunųjų šaulių sąskrydžio uždarymas, stovyklavietės sutvarkymas.

Noriu padėkoti Alytaus apskrities karininko A. Juozapavičiaus šaulių 1-ajai rinktinei už suteiktas galimybes Lazdijų rajono jauniesiems šauliams išbandyti savo jėgas jaunųjų šaulių sąskrydyje.

Taip pat noriu pasidžiaugti savo auklėtiniais Šeštokų mokyklos jaunaisiais šauliais (Domantu, Ignu, Justu, Gustu, Skaiste, Austėja, Ligita G., Ligita J., Gerda, Gyčiu, Karoliu, Luku, Andriumi) už pasiryžimą (oras tikrai nelepino), norą išbandyti save, kantrybę, visapusišką pagalbą sąskrydžio metu. Įsitikinau, kad su Jumis tikrai galima eiti į žvalgybą.

Dėkui kolegoms Audriui, Kęstučiui, Egidijui, Algimantui, Astai, Aleksandrui už bendrystę ir kartu puikiai praleistą laiką.