24 kovo, 2022Daily Archives

Netradicinio ugdymo diena – Karjeros diena 2022

Jau ne pirmus metus Šeštokų mokykloje vyksta visiems: nuo ikimokyklinės grupės iki LMGG gimnazistų, išties įdomių veiklų pasiūlanti Karjeros diena.

Šiemet mažieji ikimokyklinukai įsitraukdami į mokykloje vykusią Karjeros dieną susipažino su pinigėliais, mokėsi juos daryti, taip pat pasigamino gražias pinigines. Be to, aplankė daržovių, žaislų, gyvūnų parduotuves. Mažyliams patiko būti pardavėjais.

Priešmokyklinės grupės mažyliai kartu su Rudaminos amatų centro meno studijos vadove Inga Voskiene darė pavasarines kompozicijas.

1 klasės mokiniai dalyvavo užsiėmime „Pasimatuok tėvų profesiją“, kurį vedė manikiūrininkė, finansinių sprendimų konsultantė, mama D. Malinauskienė.

Antrokai susipažino su siuvėjo profesija, mokėsi įsiūti sagas, žiūrėjo filmuką ir kūrė knygeles „Mano tėvelių profesija“.

Užsiėmimą „Pasimatuok tėvų profesiją“ 3 klasėje vedė farmacininkė, mama J. Plonienė. Mokiniai sužinojo apie farmacininko profesiją, žiūrėjo filmą apie profesijas, „matavosi“ savo pasirinktas, piešė, aptarė, džiaugėsi dovanomis. Sakom AČIŪ mamai už gražią pamoką.

4 kl. mokiniams užsiėmimą vedė socialinė darbuotoja, mama Dovilė Burakova.

Taip pat mokiniai dalyvavo ir dalykų pamokose, į kurias buvo integruojama Ugdymo karjerai programa. Aštuntokai ir 3gd kl. mokiniai per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas susipažino ne tik su žurnalisto profesija, bet ir nauja žurnalistikos rūšimi – virtualiosios realybės žurnalistika, o patikrinti, ar „nespaudžia žurnalisto batai“, galės tapdami fotoreporteriais ir prisėdami prie vis dar vykstančio projektėlio „Jo didenybė – ŽODIS“, skirto Lietuvių kalbos dienoms.

7 kl. mokiniai  per matematikos pamoką „matavosi“ knygos iliustratoriaus profesiją – iliustravo matematikos vadovėlio temą „Procentai“.

Vėliau visi vyresniųjų klasių mokiniai taip pat dalyvavo užsiėmimuose. Penktokus pynimo iš popieriaus vytelių mokė S. Juškauskienė.

6 kl. mokiniai darbavosi „Velykinėse dirbtuvėse“ su auklėtoja I. Kūlokiene. Mokiniai gamino velykines dekoracijas ir kalbėjosi apie Velykų tradicijas.

7–4gd kl. mokiniams virtualiuose susitikimuose pristatytos gydytojo (E. Vaišnienė) ir policijos pareigūno (R. Ribinskienė) profesijos, o gimnazistams ugdymo karjerai neformaliojo švietimo vadovė J. Vaičeskienė pristatė LAMA BPO platformą.

Dienos veiklas vainikavo Lazdijų rajono policijos komisariato pareigūnų ir Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariškių užsiėmimai, vykę mokyklos kieme. Čia taip pat buvo pristatyta karininko profesija.