16 kovo, 2022Daily Archives

Respublikinio kūrybinio etnografinės kraštotyros konkurso laimėtoja

4 klasės mokinė Smiltė Zaveckaitė dalyvavo Kauno tautinės kultūros centro organizuotame virtualiame respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Konkursu siekiama puoselėti gimtąją kalbą, etninę kultūrą, prisidėti prie tautine savimone pagrįstos istorinės atminties formavimo. Konkurso tikslas – skatinti vaikų ir mokinių, jų šeimos narių, pedagogų iniciatyvumą, kūrybiškumą, aktyvumą, puoselėjant etninės kultūros vertybes, siekiant pažinti, rinkti ir saugoti senuosius etnografinius buities ir gyvensenos daiktus bei tautodailės kūrinius, atskleidžiant jų prasmę bei reikšmę žmogui, šeimai, bendruomenei ir tautinėms tradicijoms.

Smiltė pristatė senovinius rankų darbo austus rankšluosčius, juostas, lovatieses. Tai neįkainojamos vertybės, kurios nepraranda patrauklumo ir aktualumo šios dienos kartoms. Tai pačios brangiausios relikvijos, primenančios mūsų senelių atminimą. Mokinę konkursui ruošė mokytoja I. Bernatonienė.

Sveikiname Smiltę, aktyviai dalyvavusią konkurse!