20 kovo, 2022Daily Archives

Kovo 20-oji – Pasaulinė Žemės diena!

Lazdijų r. Šeštokų mokykloje kovo 18 d. buvo paminėta Pasaulinė Žemės diena. Viktorina „Žemė – vieninteliai žmogaus namai“ buvo skirta spręsti iškilusioms ekologinėms Žemės problemoms. Žemės gerovė ir išlikimas pirmiausia priklauso nuo pačio žmogaus atsakingumo. 8–10 klasių mokiniai pasidalijo į 2 komandas, kurių pavadinimai buvo „Žemės vaikai“ ir „Žemės ateitis“. Buvo paruošta 20 viktorinos klausimų su pateiktais 4 galimais atsakymais. Komandos prisijungusios prie „Kahoot“ programėlės galėjo pasitarę atsakinėti į viktorinos klausimus, pasirinkdami jiems tinkantį atsakymą. Atsakinėjimų į klausimus laikas buvo fiksuojamas kompiuteryje – 30 sekundžių. Mokiniai ne tik pagilino gamtos žinias, bet ir sužinojo, kas sukūrė Žemės dienos vėliavą – tai yra amerikietis Johanas Mikolinas. Taip pat aptarėme Žemės dienos simbolius ir spalvas. Aiškinomės, kodėl Žemės diena švenčiama būtent kovo 20-ąją ir kodėl ši diena dar vadinama astronominiu pavasariu. Mokiniai per mėnesį įsipareigojo atlikti po vieną gerą gamtosauginį darbą: rinkti ir rūšiuoti šiukšles, susitvarkyti savo kiemą, pasodinti augalą, nupiešti piešinį ir t. t. Juk iš mažų darbelių gaunami dideli darbai ir atitinkamas darbo rezultatas. Tad mylėkime Žemę ir ją puoškime gerais darbais.

Biologijos mokytoja Rima Petrauskienė