26 kovo, 2024Daily Archives

Edukacija Žemaitkiemyje

Ankstų saulėtą pavasario rytą į Žemaitkiemio kaimo bendruomenės namų duris pasibeldė smalsūs Šeštokų mokyklos antros klasės mokinukai. Juos pasitiko dvi linksmos zuikės bei Velykų bobutė. Ji vaikus pakvietė į papuoštą verbomis, margintais kiaušiniais, blindžių, sužaliavusiomis beržų šakelėmis savo kambarėlį, kuriame visi  susipažino su Velykų papročiais, tradicijoms. Šaunios zuikės neleido vaikučiams liūdėti – juos linksmino smagiais šokiais bei žaidimais. Vaikai šoko, dainavo, spėjo mįsles, dūko, vaišinosi zuikių keptu pyragu, aplankė namelyje gyvenančius gyvūnėlius: asiliuką, avytes, kalnų ožiuką. Mokiniai patys pasigamino po „oliziuką“, kuris netrukus sužaliuos, skleisdamas gėrį, meilę, draugystę ir gražiausios pavasario šventės – šv. Velykų – laukimą.