29 lapkričio, 2023Daily Archives

Lietuvos kariuomenės 105-ąsias įkūrimo metines paminėjome organizuodami šaulišką šaudymo turnyrą Šeštokų mokykloje

Spalio 24 d. po pamokų Šeštokų mokykloje vyko NVŠ jaunųjų šaulių grupės organizuojamas renginys „Šaudymo turnyras, skirtas Lietuvos kariuomenės 105-osioms įkūrimo metinėms paminėti“.

Turnyro metu jaunieji šauliai varžėsi šaudymo iš pneumatinio ginklo, pistoleto, lanko rungtyse, taiklumą išbandė smiginio rungtyje. Šaudant iš pneumatinio ginklo ir pistoleto buvo matuojama mažiausia šūvių sklaida, o šaudant iš lanko ir svaidant smiginio strėlytes skaičiuojami taškai. Vyko varžytuvės komandinėje ir individualioje užskaitoje.

Šį šaudymo turnyrą padėjo organizuoti Dainavos apygardos I rinktinės 108 Lazdijų kuopos kariai savanoriai Aurimas Dzemyda ir Dominykas Margelis. Ir vėl AČIŪ Jums už profesionalumą, kantrybę, puikius organizacinius gebėjimus.

Taiklumą panoro išbandyti net 15 komandų – 28 jaunieji šauliai ir 2 mokytojai.

Taikliausiai iš pneumatinio ginklo į taikinį šaudė 12 komanda – Vilius B. ir Justina S., antrą vietą užėmė 3 komanda – Ligita J. ir Ligita G., trečią vietą iškovojo 9 komanda – Andrius J. ir Gabrielė K.

Šaudymo iš lanko į taikinį taikliausia buvo 11 komanda – Edgaras R. ir Toma M., antrą vietą iškovojo 15 mokytojų komanda – Vaidas J. ir Jolita J., trečia vieta atiteko 7 komandai – Lukui A. ir Emai R.

Iš pneumatinio pistoleto mažiausią sklaidą sušaudė taip pat 12 komanda – Vilius B. ir Justina S., antrą vietą iškovojo ir vėl 3 komanda – Ligita J. ir Ligita G., trečią – 2 komanda – Beatričė K. ir Eglė J.

Smiginio strėlytes taikliausiai į taikinį svaidė 1 komanda – Gytis P. ir Karina S., antrą vietą užėmė 2 komanda – Beatričė J. ir Eglė J., trečia vieta atiteko 5 komandai – Gabijai B. ir Emilijai Š.

Susumavus visų rungčių rezultatus paaiškėjo užimtos vietos absoliučioje asmeninėje užskaitoje. Trečią vietą tarp vaikinų ir trečią vietą tarp merginų iškovojo Gytis Pakruopis ir Gabrielė Kavaliauskaitė,  antrą vietą tarp vaikinų ir merginų užėmė Lukas Ažukas ir Beatričė Kancevičiūtė.

„Šaudymo varžybų iš įvairių ginklų, skirtų Lietuvos kariuomenės 105-osioms įkūrimo metinėms paminėti“ individualioje asmeninėje užskaitoje tarp vaikinų ir merginų nugalėtojais tapo Vilius Bubinas ir Ligita Jonavičiūtė. Didžiausi sveikinimai!

Visi nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti medaliais ir statulėlėmis. Dėkui Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui. Likusiems be apdovanojimų dalyviams įteikti šauliški suvenyrai.

Norime padėkoti Lazdijų rajono savivaldybei už suteiktas galimybes Šeštokų mokyklos jaunuoliams šauniai ir prasmingai leisti laisvalaikį.

Labai dėkui Alytaus apskrities karininko A. Juozapavičiaus 1-ajai šaulių rinktinei už suteiktą inventorių bei šauliškus suvenyrus.

Po aktyvių ir įdomių šauliškų veiklų visi vaišinomės picomis. Dėkui tėvams.