15 lapkričio, 2023Daily Archives

Vaikų ir paauglių nusikalstamumo programa „Gerumo link“

Šeštokų mokykla vykdydama Vaikų ir paauglių nusikalstamumo programą „Gerumo link“, suorganizavo 7–10 klasių mokiniams susitikimą su Alytaus apskrities vyriausiojo komisariato Lazdijų PK bendruomenės pareigūne Ugne Kalinauskiene. Viešnia mokinius supažindino su nepilnamečių teisine atsakomybe, mokiniai sužinojo apie tai, kokio amžiaus vaikai gali sulaukti civilinės, administracinės, baudžiamosios atsakomybės, kokios iškrėstos išdaigos, pasiųsta žinutė ar nuotrauka gali sukelti teisinių pasekmių, kas už jas atsakys, kad bet koks teisės pažeidimas užtraukia teisinę atsakomybę. Prie visų nepilnamečių teisinių pasekmių prisideda ir šeimoje diegiamos vertybės, įvairios teisinio švietimo iniciatyvos, mokinių mokymas teisinio raštingumo, nuo mažens ugdomas suvokimas, kad vaikai  turi ne tik teises, bet ir pareigas, kokia yra jų reikšmė, žinojimas apie visuomenėje priimtinas elgesio taisykles ir jų laikymosi svarbą. Ačiū Lazdijų PK bendruomenės pareigūnei  U. Kalinauskienei už įdomią prevencinę paskaitą.

Socialinė pedagogė A. Vaišnienė