12 spalio, 2022Daily Archives

Etnokultūros renginys „Rudenėlio džiaugsmai dzūkų kaime“ Lazdijų r. Šeštokų mokykloje

Spalio 12 d. etnokultūros puoselėtojai sugužėjo į Šeštokų mokyklą pasidalinti rudenėlio džiaugsmais. Sulaukėme svečių iš Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos – atvyko etnografinis ansamblis „Šermukšnėlis“, vadovaujamas R. Sabaliauskienės, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos etnografinis ansamblis „Voverėlė“ (vadovė Birutė Vžesniauskienė), Lazdijų kultūros centro etnografinis vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Bitelė“ (vadovė Neringa Rasiulienė), Lazdijų kultūros centro tradicinė kapela „Anūkucai“ (vadovas Romas Mazėtis). Na, o svečius maloniai priėmė mūsų mokyklos etnografinis ansamblis „Uldukai“, vadovaujamas muzikos mokytojos Anželikos Valasevičienės.

Visi smagiai pasišoko, padainavo, išragavo pagal senovinius receptus pagamintus patiekalus. Smagu, kad etnografinis ansamblis „Uldukai“ galėjo pasipuošti papildytais tautinių drabužių elementais. Už papildomai įsigytus kostiumo priedus ir finansinę pagalbą organizuojant etnokultūrinę šventę esame dėkingi Lazdijų r. savivaldybei. Viską įsigijome dalyvaudami Lazdijų r. savivaldybės meno kolektyvų ir su meno kolektyvų veikla susijusių projektų finansavimo konkurse.

Daugiau šventės akimirkų yra čia ir čia.