1 balandžio, 2022Daily Archives

Tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS 2022

Lazdijų r. Šeštokų mokyklos mokiniai išvyko į Vilnių – į tarptautinę mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodą STUDIJOS 2022. Mokiniai aplankė stendus apie aukštąjį ir koleginį mokslą Lietuvoje, švietimo organizacijų, verslo įmonių, karjeros konsultacijų erdves „Pažink save“, influencerių kalvę, renginių zoną „Unikalusis aš“. Stebėjo  aktualiausių rinkoje profesijų pristatymus, domėjosi valstybės tarnybų ir Lietuvos kariuomenės prisistatymais.

Taip pat mokiniai sužinojo, kokios kompetencijos ir žinios yra reikalingos norint įsitvirtinti darbo rinkoje,  ieškojo atsakymų į visus rūpimus su karjera ir studijomis susijusius klausimus.

Balandžio 2-oji – Pasaulinė autizmo supratimo diena

1 % žmonių yra autistiški. Jeigu jie visi gyventų kartu, tai būtų viena didžiausių šalių Europoje.

Visas balandžio mėnuo skirtas informacijos autizmo tema sklaidai, žmonių, turinčių autizmo spektro ypatumų supratimui, pažinimui, atradimui ir bendrystės puoselėjimui.

Mėlyna spalva – ženklas visame pasaulyje (daugybė miestų tiltų, pastatų šią dieną apšviečiama šia spalva), kad suprantame ir palaikome! Tegul ši diena bus tokia, kai į pasaulį pažvelgsime kiek kitaip, taip, kaip į jį žvelgia autizmo „dovaną“ turintys vaikai! Kiekvienas vaikas, net ir turėdamas skirtingumų ir poreikių, gali džiaugtis buvimu kartu, kiekvienas nusipelno gyventi pilnavertį gyvenimą: turėti draugų, būti pakviestas švęsti gimtadienį, mokytis. Visi mes skirtingi, visi pasaulį suvokiame kitaip, matome jį skirtingomis spalvomis, bet būtent įvairovė daro šį pasaulį stipresnį ir gražesnį.

10 dalykų, kuriuos vaikas su autizmo spektro sutrikimu norėtų, kad tu žinotum:

https://www.vaikystes.lt/wp-content/uploads/2020/04/Autizmo-spektras-10-dalyku.pdf