Balandžio 2-oji – Pasaulinė autizmo supratimo diena

1 % žmonių yra autistiški. Jeigu jie visi gyventų kartu, tai būtų viena didžiausių šalių Europoje.

Visas balandžio mėnuo skirtas informacijos autizmo tema sklaidai, žmonių, turinčių autizmo spektro ypatumų supratimui, pažinimui, atradimui ir bendrystės puoselėjimui.

Mėlyna spalva – ženklas visame pasaulyje (daugybė miestų tiltų, pastatų šią dieną apšviečiama šia spalva), kad suprantame ir palaikome! Tegul ši diena bus tokia, kai į pasaulį pažvelgsime kiek kitaip, taip, kaip į jį žvelgia autizmo „dovaną“ turintys vaikai! Kiekvienas vaikas, net ir turėdamas skirtingumų ir poreikių, gali džiaugtis buvimu kartu, kiekvienas nusipelno gyventi pilnavertį gyvenimą: turėti draugų, būti pakviestas švęsti gimtadienį, mokytis. Visi mes skirtingi, visi pasaulį suvokiame kitaip, matome jį skirtingomis spalvomis, bet būtent įvairovė daro šį pasaulį stipresnį ir gražesnį.

10 dalykų, kuriuos vaikas su autizmo spektro sutrikimu norėtų, kad tu žinotum: