17 spalio, 2023Daily Archives

Išvyka pas brolius latvius

Savaitgalį Šeštokų mokyklos mokiniai ir mokytojai keliavo, pažino ir pramogavo
Latvijoje.

Lankėmės viduramžius menančioje Cėsio pilyje, pagrindinėje Kalavijuočių ordino magistro būstinėje. Pasijutome, lyg tikrai būtume laiko mašina sugrįžę į viduramžius – pasišviesdami žibintais vaikštinėjome siaurais koridoriais iš menės į menę, kilome ir leidomės siaurais sraigtiniais laiptais. Kita aplankyta istorinė vieta – dar viena viduramžių pilis – Turaidos pilis su 40 m bokštu, nuo kurio atsiveria nuostabi panorama. Taip pat dėmesį prikaustė ir gamta – beveik 20 m gylio Gūtmanio ola, atsiradusi vandenims išgraužus smiltainio uolas.

Antroji kelionės diena taip pat buvo įdomi – lankėmės Ventspilio mokslo centre „Vizium“ (tai vos pernai atidarytas modernus mokslo centras), tik pasivaikščiojimą po miesto centrą šiek tiek sutrumpino pliaupiantis lietus. Visgi pernelyg jo neišsigandę aplankėme ir istorinį Kuldygos miestą, kurio senamiestis dar šiais metais buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Na, o po turiningo savaitgalio, pramankštinę kojas ir išvalę galvas, vėl kimbame į darbus ir laukiam kitos galimybės pasižvalgyti po pasaulį.