Akcija WE REMEMBER Šeštokų mokykloje

Iki II pasaulinio karo Šeštokų miestelyje, draugiškai sutardami su vietiniais gyventojais, gyveno net keletas žydų tautybės šeimų. Deja, holokausto šmėkla neaplenkė ir mūsų miestelio.

Šeštokų mokyklos bendruomenė, pagerbdama Šeštokų ir viso pasaulio žydų bendruomenės atminimą, sausio 27d. prisijungė prie pasaulinės WE REMEMBER akcijos. Mokinukai prie paminklinės lentos Pasaulio teisuoliui kunigui Juozui Inkratai, gelbėjusiam žydų tautybės žmones, uždegė žvakeles ir pagal žydų tradiciją padėjo akmenėlius. Žvakeles uždegė ir Šeštokų miestelio skverelyje. Iš čia, pasakoja garbaus amžiaus šeštokiečiai, prasidėjo miestelio žydų kelias į nežinią. Vėliau istorijos pamokose mokiniai žiūrėjo ir aptarė filmus apie žydų tautos kančią.

Istorijos mokytojai R. Janulevičius ir B. Jurkonienė