29 spalio, 2018Daily Archives

Kelionė į Žemaitiją

Spalio 27–28 dienomis Lazdijų r. Šeštokų mokyklos mokiniai dalyvavo projekto „Praleisk laisvalaikį kitaip“ veikloje „Pažink savo kraštą“, kurios metu aplankė Plungėje esančius M. M. Oginskio dvaro rūmus. Rūmų išplanavimo ašimi tapo neorenesansinio stiliaus rūmai su dviem oficinomis ir neogotikinio stiliaus žirgynas. Plungės dvaro valdytojai nuo XVI amžiaus keitėsi, ši valda iki XX amžiaus pradžios išliko svarbi aristokratų, dvasininkų, talentingų kultūros ir meno žmonių rezidencija. 1806 metais Plungė buvo parduota su visomis valdomis Platonui Zubovui. 1873 m. Zubovai dvarą pardavė kunigaikščiui Mykolui Oginskiui. Kunigaikštis, tęsdamas muzikines Oginskių tradicijas, čia buvo įsteigęs dvaro orkestro mokyklą, kurioje mokėsi Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Mykolo Oginskio rūmai – vienas gražiausių XIX a. Lietuvos architektūros paminklų. Rūmuose veikia įvairios parodos, tad mokiniai aplankė Vytauto Jaručio dirbinių parodą. Būtent šio menininko kadaise pasakyti žodžiai įstrigo mokiniams: „Tik darbas žmogų daro žmogumi“. Pasak ekskursijų vadovės (ji labai įdomiai pasakojo ir iš jos mokiniai išgirdo daug sentencijų), menininkas visada mėgdavo tai kartoti. Taip pat veikė Vytauto Ulevičiaus medžio dirbinių paroda, labai patikusi visiems, nes kūriniai nuostabūs, dailiai atlikti, įdomūs. Taip pat aplankytos dailininkų Juozo Bagdono ir Antano Lipskio parodos. Šių menininkų darbai taip pat sužavėjo ekskursijos dalyvius. Continue reading »