6 birželio, 2018Daily Archives

Paskaita anglų k. „Kalbamės apie Holokaustą mokykloje“

Birželio 6 dieną mokykloje lankėsi  Austrijos organizacijos „Gedenkdienst“ (liet. Atminties tarnyba) savanoriai Gregor Radler ir Emanuel Vonier. Ši organizacija skiria dėmesį nacionalsocializmo priežastims ir padariniams  analizuoti. Motyvuoti ir Holokausto istorijos žinių turintys šios organizacijos jaunuoliai kasmet atvyksta ir į Vilnių savanoriauti Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje. Istorijos mokytojas R. Janulevičius nedvejodamas pakvietė savanorius bendrai diskusijai Holokausto tema. Nerimo ir pasiruošimo tikrai būta, mat diskusija anglų kalba. Projekto tikslas – supažindinti mokinius su Holokausto Lietuvoje istorija, skatinti diskusiją tokiomis temomis kaip stereotipai, propagandos vaidmuo, dalyvavimo Holokauste priežastys ir t. t. Praktinio užsiėmimo „Ar stebėtojai irgi nusikaltėliai?“ tikslas – diskutuoti, kas ir kodėl dalyvavo Holokauste, išryškinant nusikaltimų priežastis, pasirinkimo galimybę ir apsvarstyti moralinės atsakomybės svarbą. Užsiėmimo metu mokiniai supažindinti su įvairių rūšių stereotipais ir jų sklaida bei konkrečiai su išankstinėmis nuostatomis prieš žydus, kurios buvo svarbi nacionalsocializmo propagandos dalis.

Susitikimas persikėlė už mokyklos ribų, kur mokiniai drauge su svečiais aplankė atminimo lentą, skirtą Šeštokų kunigo Juozo Inkrato atminimui pagerbti. Mokiniai pristatė kunigą kaip bebaimį humanistą, išgelbėjusį dvi žydų tautos mergaites nuo mirties.

Praktiniai užsiėmimai, diskusija anglų kalba, pasiūlymas įsikūnyti į fiurerio vaidmenį suteikė mokiniams ne tik žinių, bet ir galimybę pažvelgti į istoriją kūrybiškai, šiuolaikiškai.

Anglų k. mokytoja Sandra Ažukienė

Pratybos su gaisrininkais

Birželio 6 d. mokykloje vyko prevencinė akcija „Būk saugus mokykloje“. Buvo imituojamas gaisras, o visa mokyklos bendruomenė buvo mokoma, kaip kuo saugiau ir nesiblaškant per artimiausią išėjimą palikti patalpas. Kai po „incidento“ susirinkome į sporto aikštelę, susiskaičiavome, ar tikrai visi saugiai paliko „degantį pastatą“. Po to Lazdijų rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorius Deivydas Neverdauskas apibendrino pratybų rezultatus, o kadangi jau ir vasara bei vandens pramogos, tad priminė, kaip saugiai reikia elgtis vandens telkinyje ir prie jo, kaip atlikti dirbtinį kvėpavimą. Tikimės, kad panašios nelaimės mūsų neištiks, bet esant reikalui žinosime, kaip elgtis.

A. Paciukonienė