29 birželio, 2018Daily Archives

Vasaros ir poilsio stovykla „Per vasarą – nei ašaros“

2018 m. birželio 25–29 dienomis Lazdijų r. Šeštokų mokykloje vėl šurmulys – mokiniai susirinko į dieninę vasaros stovyklą „Per vasarą – nei ašaros“.

Susirinkę jie pirmiausiai susikūrė taisykles, ko tikisi iš stovyklos. Vėliau vyko šaškių varžybos, dalyviai išklausė paskaitėlę „Esu Lietuvos pilietis“.

Kitą dieną visi išvykome į Palangą. Lankėmės Gintaro muziejuje, kuris sužavėjo atnaujintu istoriniu rūmų interjeru, pasakojančiu apie grafų Tiškevičių gyvenimą šiuose rūmuose. Susipažinome su unikalia gintaro ekspozicija, kurioje paaiškinamas gintaro susidarymas, prekybos keliai, gavyba, apdirbimas, pamatėme eksponatus iš gintaro, kurių muziejuje yra apie 2800, iš jų apie 1500 turi viduje įstrigusių gyvių. Pamatėme ir gintaro luitą „Saulės akmenį“, kuris pagal dydį yra trečias pasaulyje, lankėmės Birutės kalne.

Stovyklos metu vyko vakaronė „Gerbkime vieni kitus“, popietė „Graži tu mano brangi Tėvyne“, vaikai ilsėdamiesi prie jūros ne tik maudėsi, bet ir žaidė žaidimus, dainavo dainas – pasiskirstę į dvi komandas rungėsi, kurie daugiau atspės žodžių ir padainuos dainų. Nugalėjo draugystė. Lankėmės ir J. Basanavičiaus gatvėje, pamatėme viską iš arti, dalyvavome atrakcionuose. Buvome nuvykę į pramogų kompleksą „Pas Juozapą“, apžiūrėjome senovinių automobilių ir motociklų parodą, nuotykių parke važinėjomės lynais, vaikščiojome labirintais, dalyvavome įvairiuose atrakcionuose, kai kurie lankėsi mini zoologijos sode.

Visas dienas vaikai buvo gerai nusiteikę, vieni su kitais labai gražiai ir draugiškai bendravo. Įspūdžių ir geros nuotaikos užteks visai vasarai.

Už pagalbą dėkojame mokyklos direktorei Almai Burbaitei, mokytojoms Gitai Dvilinskienei, Alinai Kancevičienei, Genovaitei Umbrienei, Andželikai Valasevičienei, virėjai Aušrai Kazlauskienei, vairuotojui Vitui Kunigoniui. Gražios ir saugios vasaros!

Alma Vaišnienė, stovyklos vadovė, vyr. soc. pedagogė