28 balandžio, 2017Daily Archives

„Lietuviška šnekta kaip genelis marga“

Į tokio pavadinimo konkursą Veisiejuose vyko dešimtokų komanda, pasivadinusi „Pušine troba“. Teko atlikti ir linksmas, ir išradingumo, ir žinių reikalaujančias užduotis. Viena iš tokių: pasirinkti abėcėlės raidę ir sukurti pasakojimą, kurio kiekvienas žodis prasidėtų būtent ta raide. Komandos kapitonas Dinas parinko raidę L. Štai kas pavyko:  „Lapkritį lapai lindėte lindėjo, Laima, lyjant lietui laukė Lauros, Luko, Laimio. Laura, Lukas, Laimis lėtai lingavo link Laimos. Laima laukdama labai linksmai laiką leido: lakstė laukais. Lietus lašnojo lietpalčiu…“ Taip pat  mokiniai „vertė“ dzūkiškus žodžius į lietuvių kalbą,  paaiškėjo, kad gyvenantiems Priedzūkyje – tokį regioną jau skiria etnografai – ši užduotis, deja, sunkiai įkandama („sužinojome“, kad aniuolas yra siūlas, o akvata – motyvacija). Tačiau priežastis – pateisinama… Be to, teko atlikti testą, atsakyti į labai rimtus klausimus, sugalvoti kuo daugiau smulkiosios tautosakos pavyzdžių, kuriuose būtų žodis „vienas“ ir t. t.

Taigi, nors iki prizinės vietos konkurse pritrūko vos vieno taško, vis dėlto dešimtokai džiaugiasi galimybe prisiminti dzūkų šnektą (ar jos pasimokyti?), turiningai praleistu laiku ir bendravimu.

Anglų k. renginys „Enjoy English“

Balandžio 28 d. pradinių klasių mokiniai Alanas Mitrikevičius, Dorianas Murauskas, Radvilė Nedzinskaitė, Saulė Kunigonytė, Ligita Galdikaitė ir penktokės Skaistė Karauskaitė, Justina Gliaudeniūtė ir Gabija Malažinskaitė kartu su anglų k. mokytoja S. Ažukiene dalyvavo rajoniniame anglų k. renginyje „Enjoy English“. Mokiniai atliko dainą „Spring is here!” bei sveikino visus sulaukus pavasario deklamuodami eiles anglų kalba.

Anglų k. mokytoja S. Ažukienė