6 balandžio, 2017Daily Archives

Aplinkosauginė konferencija „Augu ir mokausi, draugaudamas su gamta“

Alytaus r. Alovės pagrindinė mokykla  organizavo Alytaus regiono priešmokyklinio amžiaus vaikų, 1-4 ir 5-8 klasių mokinių aplinkosauginę konferenciją „Augu ir mokausi, draugaudamas su gamta“. Ji sukvietė dešimt ugdymo įstaigų – per šimtą dalyvių ir svečių. Priešmokyklinio amžiaus ir pradinių klasių mokinių sekcijoje buvo pristatyta keturiolika pranešimų aplinkosaugos temomis, kuriuos parengė ir skaitė mokiniai drauge su mokytojais. Šioje konferencijoje dalyvavo   trečios klasės mokiniai Austėja Plonytė ir Alanas Mitrikevičius. Jie pristatė  pranešimą „Augu ir mokausi, draugaudamas su gamta“.

Dėkojame Alano mamytei Ramintai, kuri pavėžėjo vaikučius ir mokytoją  į  konferenciją.

Edukacinis užsiėmimas „Margučių marginimas vaškinėmis kreidelėmis“

Laukiant Velykų mes turime suspėti atlikti begalę darbų: ir kiemą pašluoti, ir sutvarkyti namus, ir pamerkti kambary šakelių, kad išsprogtų, o svarbiausias ir maloniausias darbas, numarginti margučius.

Visas pasaulis, visa gyvybė prasideda iš kiaušinio. O koks bus mūsų kiaušinukas, kokiais raštais ir kokiais būdais jį puošime ir kokį dėsime ant Velykinio stalo, priklauso nuo mūsų. Tad margutis – ir Velykų valgis, ir žaislas, ir dovana; be jo ir šventės nebūtų.

Ir kiekvienais metais norisi vis gražesnių, margesnių kiaušinių, todėl kaskart norisi išbandyti ir naujus kiaušinių dažymo būdus. Tuo tikslu, balandžio 4 dieną, mūsų mokykloje, technologijų pamokoje, vyko edukacinis užsiėmimas  „Margučių  marginimas vaškinėmis kreidelėmis“. Šiame užsiėmime 6 klasės mokiniai išbandė naują margučių marginimo techniką, kuri nėra tradicinė,  stebina gautais rezultatais ir prieinamumu (juk visuose namuose, kur yra vaikų, yra ir vaškinių kreidelių), sudėtingumu prieinama net ir jaunesnio amžiaus vaikams.

Vaikai su užsidegimu  dirbo ir savo kūrybinius sumanymus realizavimo. Nors ir ne taip lengvai kai kuriems sekėsi, tačiau visi buvo labai gerai nusiteikę, ir nežiūrint į kai kurias nesėkmes, (kai kam sudužo margutis, nebaigus jo marginti, kai kas nusižiūrėjo draugo margučio raštą) baigė darbus ir džiaugėsi savais ir draugų margučiais.

Šiais, iš įvairių medžiagų, bei kitokiomis technikomis margintais velykiniais kiaušiniais, galite pasigrožėti apsilankę mūsų mokykloje, kur eksponuojama Velykų margučių paroda.