1 spalio, 2021Daily Archives

Ruduo už lango ir trečiokų klasėje

STEAM tyrimai

STEAM būrelio nariai tyrinėjo pokyčius gamtoje. Matavo medžių kamienų apimtį centimetrais, nustatinėjo jų amžių. Nustatė, kad atviroje vietoje medžiai auga geriau nei paunksmėje.

Trečiokai – dėmesingi skaitytojai

Visi žinome, kad skaitymas lavina gebėjimus, kurie skaito, turi gerokai platesnį žodyną nei tie, kurie knygų neskaito. Turėdami platų žodyną mes geriau išreiškiame save, mūsų kalba tampa gyvesnė, įtaigesnė, aiškiau reiškiame savo mintis ir kitiems lengviau mus suprasti. Skaitymas lavina dėmesio sutelkimą ir susikaupimą, mažina stresą, lavina vaizduotę, atmintį, knygos skaitymas – tai lyg pokalbis su išmintingu draugu, todėl mūsų mokykloje vaikai nuo mažens skatinami skaityti knygeles. Šiandien su trečios klasės mokiniais vyko pamokėlė, kurios metu mokinukai pasidalijo mintimis apie tai, kodėl jie skaito, ką skaito, kas jiems patinka, visi pristatė savo knygeles, kurias šiuo metu skaito. O kad skaito daug, tai tikrai, jiems mokyklos bibliotekininkė įteikė pakabukus „Šaunus skaitytojas“. Ačiū mokytojai Gitai Dvilinskienei, kuri skatina mokinius skaityti. Linkime ir toliau skaityti knygeles.

Gamtos pamoka Veisiejuose

Rudeniui įsibėgėjus, medžiai pasipuošė pačiomis ryškiausiomis spalvomis. Su jais susipažinti ir žinių pasisemti 1 klasės mokiniai vyko į Veisiejų regioninį parką, kur dalyvavo pažintinėje edukacinėje veikloje „Pažink Lietuvos medžius“. Mokiniai grįžo kupini įspūdžių, gerų emocijų.

Pamoka lauko klasėje

Rudeniniai saulutės spinduliai 1 kl. mokinukus pakvietė į lauko klasę. Be rašymo ir kitų mokyklinių priemonių mokiniai kruopščiai dirbo su gamtinėmis medžiagomis. Pakartojome geometrinių figūrų pavadinimus, išmoktas raideles, skaičius, įtvirtinome žinias, kaip visa tai atrodo praktiškai. Su dideliu noru ir puikia nuotaika mokinukai dėliojo, kūrė. Mokslas tapo žaidimu ir visai nenuvargino!

Ką pasodinsi – tą nurausi!

„Ką pasėsi – tą ir pjausi“, – byloja lietuvių liaudies patarlė. STEAM būrelio nariai nutarė: ką pasodinsi – tą ir nurausi! Visi šauniai pasodino česnakus. Ne bet kokius – pačių išaugintus!!! Palinkėkim derlingų metų!