30 rugsėjo, 2019Daily Archives

Ugnė Buzaitė – nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Knygų namų šviesa“ laureatė

Šiais metais Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka mini 100 metų jubiliejų. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka ir Dailės mokytojų asociacija organizavo nacionalinį mokinių piešinių konkursą „Knygų namų šviesa“. Konkurso organizatoriai ragino jaunuosius dailininkus plačiau pasidomėti didžiausios mūsų šalies bibliotekos praeitimi, pastato istorija, šiandienos aktualijomis ir simboliškai vaizduoti tiek šimto metų palikimą saugančią aplinką, tiek šiandieninę interaktyvią bibliotekos erdvę. Į konkursą buvo atsiųsta pusė tūkstančio kūrinių.

Mokinių darbų vertintojai profesionaliai atrinko konkurso laureatų ir parodos dalyvių darbus. Buvo suformuota 60 darbų parodos kolekcija ir skirti 15-os laureatų (po 5 kiekvienai amžiaus grupei) padėkos raštai bei dovanos.

2019 m. rugsėjo 25 d. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) buvo pristatyta Jungiamojoje galerijoje eksponuojama nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Knygų namų šviesa“, skirto Nacionalinės bibliotekos 100-mečiui, geriausių darbų paroda. Piešinių parodą atidarė ir geriausių darbų autorius apdovanojo  Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė. Visus  dalyvius sveikino Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius, konkurso darbų vertinimo komisijos pirmininkas, Vilniaus dailės akademijos Piešimo katedros doc. Gediminas Žuklys. Įspūdingą  koncertą dovanojo Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos vokalinis ansamblis „Mini Jazz“ (vadovė Giedrė Rimšaitė). Mokiniams ir mokytojams buvo organizuojama ekskursija po Seimą.

Sveikiname šio konkurso laureatę antros klasės mokinę Ugnę Buzaitę!

Mokytoja I. Bernatonienė