26 spalio, 2016Daily Archives

Netradicinė pamoka

Mokiniai, besidomintys istorija, vadovaujami istorijos mokytojo E. Januškevičiaus  gilino žinias Lazdijų krašto muziejuje, renginyje ,,Saulės mūšio 780 metinės”.

Išvyka į Vilnių

Startavo gabių ir talentingų mokinių projekto „Eksperimentuok! Išmok! Sužinok! Sukurk!“ įgyvendinimas. Viena iš projekto suplanuotų veiklų buvo išvyką į sostinę Vilnių. Spalio 22 d. 6–10 klasių mokiniai, nepabūgę darganoto rudeninio ryto, džiugiai nusiteikę išvyko į Vilnių.

Vienas iš kelionės tikslų buvo aplankyti Vilniaus katedros požemius. Mokiniai susipažino su požemių koridoriuose bei kriptose įrengtomis ekspozicijomis, informuojančiomis apie laidojimo tradicijas, archeologinius radinius. Matėme vieną iš seniausių Lietuvoje išlikusią Jėzaus nukryžiavimo freską, Karališkąjį mauzoliejų, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovo Vytauto Didžiojo palaikams skirtą sarkofagą ir daugybę kitų įdomių eksponatų.

Pagilinę bei pasitikrinę istorijos žinias, patraukėme Lietuvos Respublikos Prezidentūros link. Čia ne ką mažesnį įspūdį mokiniams paliko apsilankymas moderniausiame Lietuvoje muziejuje – Valstybės pažinimo centre. Mokiniai susipažino su esminiais valstybės elementais: teritorija, gyventojais, valstybės institucijomis ir jų funkcijomis, piliečių teisėmis bei pareigomis. Laikas muziejuje tikrai neprailgo, nes kiekvienas turėjo planšetę, kuria naudodamiesi susipažino su interaktyviomis ekspozicijomis.

Pakeliui namo aplankėme sostinės senamiesčio lankytinas vietas, Aušros vartų koplyčią. Kupini įspūdžių, geros nuotaikos bei praturtinę savo žinias patraukėme namų link.

Anglų k. mokytoja S. Ažukienė

Paminėta Lietuvos kariuomenės diena

Mokykloje organizuotas profesinio orientavimo renginys skirtas Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Renginyje dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 108 kuopos savanoriai. Jie mokinius supažindino su turima ginkluote bei technika, leido apžiūrėti ginklus. Alytaus regiono Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas R.Ramanauskas mokinius supažindino su tarnybos Lietuvos kariuomenėje būdais,  krašto gynybą, atsakinėjo į mokinių užduotus klausimus.Renginį organizavo mokyklos direktorė M.Januškevičienė.