kovo 2014

Mokinių savivaldos susitikimas

Turizmo informacijos centre pasienyje įvyko mokinių  savivaldos atstovų susitikimas ,,Aktyvus jaunų žmonių dalyvavimas”, kuriame dalyvavo mūsų mokyklos mokinių tarybos pirmininkė Miglė Rutkauskaitė ir pavaduotoja ugdymui J.Vaičeskienė.

Mokymus vedė Nerijus Miginis neformaliojo ugdymo ir jaunimo politikos srityje mokymų vadovas ir konsultantas.

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ

Kovo 24-30 d. mokykloje vyko ,,Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ”.

Renginys ,,NATO diena mano mokykloje”

2014-03-28 įvyko renginys ,,NATO diena mano mokykloje”, skirtas dešimtmečiui paminėti, pagal projekto ,,Lietuva – NATO narė 2004 – 2014″. Šio renginio tikslas buvo paskatinti mokinius plačiau pasidomėti NATO organizacijos istorija.  Mokiniai susipažino su filmuota medžiaga apie NATO, 24 mokiniai atliko testą. Geriausiai užduotis atliko devintokai: G.Svetlauskas,  N.Armalytė, G.Tamašauskaitė, aštuntokės – R.Vasiliauskaitė, A. Pakruopytė, M.Meilutė, dešimtokai – A.Babarskas, A.Bernatonytė, G.Vasiliauskaitė. Testą mokiniams paruošė ir darbus įvertino istorijos mokytojas E.Januškevičius. Plakatų apie NATO konkursą organizuoti padėjo ir konsultavo dailės mokytoja R.Kulakauskienė. Originaliausi ir dalykiškiausi buvo 8 ir 9kl. mokinių sukurti plakatai.Dienos renginio rezultatus apibendrino mokyklos direktorė M.Januškevičienė ir informavo, kad renginiai skirti NATO sukakčiai toliau tęsiasi, 10-12 kl. mokiniai rašo apmąstymo rašinius ,,NATO 2030 metais”, Šaulių būrelio vadovas organizuoja susitikimą su savanoriais ir ruošiasi su mokiniais nuotraukai NATO gyvai. Jaunųjų šaulių būrelio vadovas Kęstutis Žilinskas bendradarbiaudamas su buvusiais mokyklos moksleiviais, o dabar Lazdijų skyriaus savanoriais Arminu  Stravinsku ir Jonu Žaliūku organizavo praktinius sukarintus užsiėmimus.Mokiniai rungėsi estafečių rungtyse, mokomajame granatos metime ir šaudyme iš pneumatinio šautuvo į taikinį. Pasibaigus rungtims prie užkurto laužo, kepant dešrelės  visi dalinosi įgytais gebėjimais ir patirtais įspūdžiais iš projekto ,,NATO- Lietuva 2004-2014″. Galutinis renginio akcentas buvo mokinių užrašas gyvai ”NATO”

Projektas ,,Darni mokykla”

Mūsų mokykla dalyvauja projekte  ,,Darni mokykla”. Kaip viena iš šio projekto aktyvių veiklų – ekologinio pėdsako tyrimas. Skaityti daugiau…

Renginys ,,Mero pusryčiai”

Lazdijų rajono savivaldybės Tarybos posėdžių salėje Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus organizuotame renginyje „Mero pusryčiai“ antrą kartą buvo pakviesti 2013-2014 mokslo metų vasario mėnesio Lietuvos mokinių olimpiadų, konkursų, varžybų rajoninių turų I-ųjų vietų laimėtojai, šalies olimpiadų, konkursų, varžybų prizinių vietų laimėtojai ir juos ruošę mokytojai.

Renginyje dalyvavo ir buvo apdovanotos atminimo dovanomis bei vaišinamos pusryčiais mūsų mokyklos 10 kl. mokinė Agnė Bernatonytė, užėmusi I-ąją vietą rajoninėje technologijų olimpiadoje, ir technologijų mokytoja Alma Burbaitė.

Tarptautinis matematikos konkursas ,,Kengūra 2014″

Tarptautiniame matematikos konkurse ,,Kengūra 2014″ dalyvavo 23 mokyklos moksleiviai. Aktyviausi buvo pradinių klasių mokiniai. Visi dalyviai gavo padėkas.

Krepšinio varžybos

Lazdijų SC vyko Lazdijų rajono moksleivių krepšinio varžybos, kuriose dalyvavo mūsų mokyklos rinktinė. Rinktinės nariai A. Botyrius, J.Kmieliauskas, Ž. Butanavičius, D.Dadurka, A.Akstinas, R.Kairys, A.Ringys, G.Bernackas, K.Valčeckas gerai pasiruošė šioms varžyboms. Mūsų mokyklos komanda  rezultatu 45:40 nugalėjo Seirijų gimnazijos rinktinę ir rezultatu 61:21 įveikė Šventežerio vidurinės mokyklos rinktinę ir tapo varžybų nugalėtoja.Sveikinu mokyklos krepšininkus su pergale.

Kūno kultūros mokytojas Kęstutis Žilinskas

5-8 kl.matematikos olimpiada

Kovo 19 d. mokykloje vyko 5-8 klasių matematikos olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo 15 mokinių. Geriausiai uždavinius sprendė ir daugiausia taškų surinko 5 kl. Narkevičiūtė Austėja, 6 kl. Tamašauskaitė Vasarė, 7 kl. Kairaitytė Rugilė ir 8 kl. mokinė Pakruopytė Aistė. Šios mokinės vyks į rajoninę matematikos olimpiadą.

Rajoninis ,,Kompiuterinių piešinių” konkursas

Lazdijų r. Veisiejų gimnazijoje vyko rajoninis 5-6 klasių mokinių ,,Kompiuterinių piešinių” konkursas. Konkurse dalyvavo 30 penktų ir šeštų klasių mokinių. Penktokai su Paint programa piešė piešinius, o šeštokai naudodami Logo Motion ir Komenskio Logo programas kūrė animuotus piešinius. Mūsų mokyklai atstovavo Austėja Narkevičiūtė(5 kl.), Agnė Malažinskaitė (5 kl.), Vasarė Tamašauskaitė (6 kl.) ir Laura Galdikaitė(6 kl.) Moksleivės piešinius piešė tema ,,Aš myliu Lietuvą”.

Karjeros diena

11-12 kl. mokiniai dalyvavo Alytaus kolegijos atstovų organizuotoje Karjeros dienoje, kuri vyko Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje.

Mokinius Alytaus kolegijos atstovai supažindino su priėmimo į aukštąsias mokyklas sąlygomis: priėmimo į tvarka, datomis, prašymo pildymo pagrindiniais aspektais, konkursinio balo sandara. Taip pat pristatė kolegijos studijų programas, erasmus programą, studijų tęstinumo galimybes, studentišką veiklą, renginius, projektus.