2 balandžio, 2021Daily Archives

Netradicinė Menų ir technologijų diena Šeštokų mokykloje

Šeštokų mokykloje prabėgo netradicinio ugdymo diena, šį kartą – Menų ir technologijų diena.

Būtent šią dieną darželinukai ruošėsi Velykoms – pridarė įvairiausių kiaušinukų. Vaikams patiko klijuoti, naudojo įvairią piešimo techniką. Klasę papuošė savo darbeliais. Aktyvūs vaikučiai buvo ir dirbę nuotoliniu būdu.

Pirmokai netradicinę dieną darė inkilėlius paukšteliams, margino kiaušinius ir aptarė šv. Velykų tradicijas šeimoje.

Antrokai dalyvavo edukacijoje „Velykų papročiai ir tradicijos“, sužinojo apie kiaušinių marginimą: spalvas, raštus, figūras, Velykų šventės tradicijas ir papročius. Taip pat patys pabandė marginti kiaušinius, kurti pavasarines kompozicijas.

3–4 kl. mokinių veikla netradicinę Menų ir technologijų dieną: linksmi žaidimai per Velykas, velykinių margučių dažymas gamtiniais dažais.

Menų ir technologijų dieną, skirtą šv. Velykoms, 5–10 kl. mokiniai žiūrėjo vaizdo pamokas „Velykų tradicijos, margučių marginimas“, gautas žinias panaudojo piešdami margučius. Augaliniais ornamentais ir spalvomis stengėsi pavasariui suteikti daugiau atspalvių. Taip pat mokiniai kūrė velykinę kompoziciją „Velykų vainikas“. Darbai skirti namų dekoravimui.

6, 7 ir 10 klasės mokiniai gamino margučių ridenimo lovelius. Lovelius gamino iš namuose turimų medžiagų su turimais įrankiais. Vėliau darbus apipavidalino. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su margučių ridenimo lovelių gamybos technologiniais procesais, įvairiais velykiniais žaidimais. Rezultatai matyti nuotraukose.

Netradicinę Menų ir technologijų dieną 5–10 klasių mokiniai pradėjo prisimindami Velykų papročius, dainas, giesmes, o užbaigė viktorina „Ar žinai Šv. Velykų papročius“.

Balandžio 2-oji Tarptautinė vaikų knygos diena

Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno (1805–1875) gimtadieniu – balandžio 2-ąją. Vaikų literatūros ištakos – mitai, liaudies kūryba. Pirmosios vaikiškos knygos taip pat buvo leidžiamos remiantis Biblija, jos morale. Tai katekizmai, elementoriai, šventųjų gyvenimų aprašymai, moraliniai pamokymai, didaktiniai pasakojimai ir apsakymai, šventos giesmės. Pirmasis lietuviškas sakralinis eilėraštis („Kalėdaitis dėl mažų vaikelių“) pasirodė 1763 metais. Šią dieną daugybėje šalių rengiamos vaikų ir jaunimo literatūros savaitės. Organizuojami konkursai, parodos, konferencijos, skirtos geriausioms pasaulio vaikiškoms knygoms.

Mūsų mokyklos mažieji mokinukai taip pat paminėjo šią dieną: vieni skaitydami pasakas, kiti piešdami savo mylimiausius herojus, dar kiti piešė savo šeimą, skaitančią knygas, kai kurie perskaitę knygeles būtinai kvietė pasiimti iš bibliotekos ir jas perskaityti, o kai kas garsiai skaitė pasirinktą knygelę. Juk knygos skaitomos vaikams ir su vaikais – tai ne tik malonus užsiėmimas, bet ir pirmieji žingsniai į pažinimo pasaulį ir knygų skaitymo skatinimą, tai ir vaikų mokymas, kaip galima knygas skaityti dar ir pasinaudojant išmaniosiomis technologijomis. Juk skaitantis žmogus, tiek vaikas, tiek suaugęs žmogus, savaime kur kas įdomesnis už tą, kuris nenori skaityti knygų, kuris nežino, kas vyksta gamtoje ir mus supančiame pasaulyje. Džiaugiuosi, kad mūsų mokiniai skaito knygeles. Visiems linkiu kuo daugiau skaityti.

                                                                                         Bibliotekininkė Alma Vaišnienė