Atmintis ir gyva, ir liudija: žydų tautos likimas

Kiekvienais metais rugsėjo 23 d. mūsų mokykla, pagerbdama žydų tautą, dalyvauja akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Šiais metais minėdami žydų tautos Holokausto dieną vykome į edukacinę pamoką Lazdijų laisvės kovų muziejuje. Muziejaus darbuotoja Jūratė Paciukonienė mokinius supažindino su muziejaus ekspozicija. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su muziejuje veikiančia paroda apie žydų indėlį į Lietuvos gyventojų laisvės kovas. Vėliau vykome į Katkiškės memorialo vietą, kurioje buvo nužudyta daugiau nei 1500 mūsų rajono žydų tautybės žmonių. Pagal žydų papročius, memorialo vietoje padėjome akmenėlius su Dovydo žvaigžde, uždegėme žvakelę. Te niekada žemėje nepasikartos žydų tautos kančia.

Edukacinė pamoka mokiniams padėjo geriau pažinti žydų tautos gyvenimą ir istoriją.

Istorijos ir pilietiškumo mokytojai R. Janulevičius ir B. Jurkonienė