10 sausio, 2018Daily Archives

Edukacinė pamoka „Ropliai – šaltakraujai gyvūnai“

Į Šeštokų mokyklą buvo pakviesti gamtininkai iš Kauno, kurie atsivežė gyvus eksponatus iš roplių pasaulio ir vedė edukacinę pamoką. Edukacinėje pamokoje dalyvavo įvairių klasių mokiniai: nuo pradinukų iki 10 klasės. Mokiniai pamatė įvairias reptilijų rūšis: įvairias nenuodingas gyvates, driežus. Paminėsiu karališkąją gyvatę – ji vadinama taip todėl, kad maitinasi nuodingomis gyvatėmis, jas naikina, tačiau jų nuodai karališkajai visai neturi jokio neigiamo poveikio. Mokiniai pamatė įspūdingo dydžio ir išvaizdos driežus – iguanas. Mokėsi suprasti, kuo skiriasi pieninė gyvatė nuo nuodingos koralinės, kurios dydžiu ir spalvomis labai panašios. Svečias pasakojo apie roplių gyvenimo būdą – kuo jie minta, kaip neriasi, kaip regeneruoja kai kurių roplių atitrūkusios kūno dalys, kaip jie išgyvena šaltuoju metų laiku. Saugumo sumetimais dirbant su ropliais, negalima daryti staigių judesių, kad tai nesukeltų jų agresijos ir šie neįkąstų. Mokiniams šis užsiėmimas labai patiko, nes eksponatus buvo galima liesti rankomis, fotografuoti.

Biologijos vyr. mokytoja Rima Petrauskienė