Lietuvos žydų genocido atminimo diena

Rugsėjo 23 d. Lietuvoje minima žydų tautos holokausto diena. Šiemet visi geros valios žmonės šiai liūdnai dienai paminėti dalyvavo akcijoje „Atminties kelias“.
Mūsų mokyklos ir miestelio bendruomenė taip pat prisijungė prie akcijos: buvo vedama netradicinė integruota istorijos ir lietuvių kalbos pamoka „Atminties kelias“. Renginys simboliškai vyko prie paminklinės lentos Šeštokų klebonui J. Inkratai, kuris Antrojo pasaulinio karo metu gelbėjo žydus. Už šį kilnų poelgį po karo klebonui buvo suteiktas Pasaulio Teisuolio vardas. Netradicinę pamoką vedė patys mokiniai, kuriuos paruošė lietuvių k. ir istorijos mokytojos A. Rutkauskienė ir B. Jurkonienė. Apie Šeštokų miestelio žydus, jų tragišką istoriją labai įdomiai papasakojo buvusi šios mokyklos mokytoja I. Meištienė. Jaunesniųjų klasių mokiniai rinko akmenėlius, kurie žydų gyvenime turi ypatingą reikšmę, jų atminimui užrašė miestelio žydų pavardes ir pirmadienį juos nuveš į Lazdijų žydų žūties vietą – Katkiškę. Vyresniųjų klasių mokiniai su istorijos mokytoju aplankė Simno žydų kapines, prisiminė žydų tautos tragediją.
Renginį užbaigė istorijos mokytoja Birutė Jurkonienė žodžiais: „Vaikai, gyvenkime taip, kad niekada jokia tauta nepatirtų žydų tautos tragedijos“.
Istorijos mokytoja Birutė Jurkonienė