25 rugsėjo, 2017Daily Archives

Europos kalbų diena

„Gyventi, negalima kentėti!“ ar „Gyventi negalima, kentėti!Tokiu samprotavimu šįkart pradėjome švęsti Europos kalbų dieną. Vyresniųjų klasių mokiniai pristatė raidės, žodžio, skyrybos ženklo galią mūsų kalboje. Neabejotina, kad tik mokėdami savo kalbą galime pažinti ir suprasti kitas. Spartėjant globalizacijai, nuolatos vyksta žmonių migravimas po skirtingas šalis, tad svetimos kalbos mokėjimas tampa privalumu.

Kiekvienais metais minėdami šią dieną mokyklos užsienio kalbų mokytojai suvienija jėgas ir į veiklą įtraukia mokinius. Visą savaitę mokiniai gamino dėžutes su skirtingų šalių atributika: vėliavomis, herbais, žodžiai, iš kurių mokyklos fojė buvo pastatytas paminklas kalbai.

Pertraukų metu mokiniai kvietė į šalių mugę. Šeštos klasės mokiniai vaišino tradiciniais lietuviškais pyragais bei juoda namine duona. Septintokai pristatė rusų kalbą ir kvietė skanauti rusiškų riestainių, vadinamųjų „barankų“, ir žagarėlių. Devintokai kvietė tradicinės angliškos arbatos bei pokalbiui prie angliško telefono.

Aštuntokai ragino užsukti į itališką piceriją. Čia jie vaišino pica, sausainiais bei pristatė savo informacinį stendą apie Italiją.

Ispanijos margaspalvėmis vėduoklėmis papuoštas puikavosi 10 klasės mokinių stendas apie šios šalies įžymius žmones, tradicijas, kalbą.

Anglų kalbos mokytoja Sandra Ažukienė

Netradicinė dailės pamoka

Mokytojai susiduria su mokinių mokymosi motyvacijos stoka, tad vis dažniau bandoma ieškoti naujų mokymo organizavimo formų: išbandomos pamokos netradicinėje erdvėje, naujos priemonės, organizuojamos netradicinės pamokos savo turiniu, metodais.

Rugsėjo 21 d. netradicinės pamokos vyko ir Šeštokų mokyklos 10, 9 bei 8 klasių mokiniams. Mokiniai su dailės mokytoja R. Kulakauskiene vyko į Prano Dzūko sodybą, kur vyko edukacija  „Šieno skulptūra“ bei praktinė-pažintinė pamoka „Baltų ženklai ir simboliai“.

Šieno skulptūros meno mokė Lazdijų krašto muziejaus darbuotoja Vilma Busilaitė. Mokiniai rišo atskiras baltų simbolių detales,  iš kurių vėliau gimdavo skulptūra.

Dalyviai greitai įsisavino rišimo techniką, dirbo su užsidegimu ir įgytas žinias galės panaudoti rišdami įvairias šieno skulptūras. Taip pat pagilino turimas žinias: apie baltų simbolius ir ženklus, jų reikšmes ir prasmę, kada prasideda Rudens lygė, kaip ir kodėl tai lemia žmonių gyvenimą, kada minima Baltų vienybės diena.

Mūsų mokyklos moksleivių, mokytojos bei Lazdijų krašto muziejaus darbuotojų sukurtos skulptūros rugsėjo 22 d. papuošė Rudaminos piliakalnyje vykusį renginį –  Baltų
vienybės dienos minėjimą.