27 rugsėjo, 2017Daily Archives

Šeštokų mokyklos 10 klasės mokiniai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“

Minint Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, Šeštokų mokyklos 10 klasės mokiniai kartu su socialine pedagoge Alma Vaišniene ir istorijos mokytoju Robertu Janulevičiumi apsilankė netoliese Simno esančiame Pošnelės miške, kuriame 1941 metų rugsėjo 12 dieną buvo sušaudyti Simno miestelio ir aplinkinių kaimų žydai.

Mokiniai pėsčiomis nuėjo dalį kelio, kuriuo kažkada į mirtį buvo vedami Simno žydai, susimąstydami, ką galvojo žmogus, kai jam iki mirties lieka pusvalandis, dešimt minučių, minutė. Po to, kai buvo pristatyta Simno žydų istorija, mokiniai uždegė po žvakutę, tylos minute pagerbė žuvusiuosius bei surinko lapus medžių, kurie tyliai stovėdami mena tuos baisius 1941 metų rugsėjo 12-osios įvykius.

10 klasės mokiniai