27 rugsėjo, 2016Daily Archives

Konstitucijos pamoka

2016-09-27 9.00 val. mokykloje vyko Lietuvos Respublikos Konstitucijos pamoka. Visuotinėje teisinių žinių įvertinimo akcijoje dalyvavo 1-12 klasių mokiniai. 1-4 klasių 33 mokiniai atliko kūrybinę užduotį ,,Mano sveikinimas Konstitucijos egzaminui”. 5-7 klasių dalyvavo 13 mokinių. Geriausiai užduotis atliko: Salatkaitė Brigita – 6 kl., Bagdanavičius Mangirdas – 6 kl., Barynaitė Brigita -6 kl., Rudzevičiūtė Justina – 7 kl., Tamašauskaitė Miglė – 7 kl.. 8-10 klasių dalyvavo 14 mokinių. Geriausiai atliko užduotis: Kairaitytė Rugilė – 10 kl., mokinė surinko 23 taškus, Šuminskaitė Karolina – 9 kl., surinko 22 taškus, Labenskaitė Greta – 10 kl., surinko 21 tašką. 3ge-4ge klasių dalyvavo 10 mokinių. Geriausiai atsakinėjo į 30  užduotų klausimų šie gimnazistai: Baudytė Viktorija – 3 ge., Remeikytė Andrija – 3gekl., Tulickas Erikas – 4 ge kl.

5-12 klasių mokinių atskirose kategorijose išrinkta po 3 nugalėtojus, kurie surinko daugiausiai taškų.

5-7 klasių Salatkaitė Brigita – I vieta,  Rudzevičiūtė Justina – II vieta, Tamašauskaitė Miglė – III vieta.

8-10 klasių Kairaitytė Rugilė – I vieta, Šuminskaitė Karolina – II vieta, Labenskaitė Greta – III vieta.

3ge – 4ge klasių Baudytė Viktorija – I vieta, Remeikytė Andrija – II vieta, Tulickas Erikas – III vieta

Kūrybinę užduotį atlikusių 1-4 klasių mokinių kategorijoje buvo išrinkti 4 nugalėtojai: Ligita Galdikaitė, Alanas Mitrikevičius, Vilius Bubinas, Ligita Jonavičiūtė.

Konstitucijos egzamino koordinatorius istorijos mokytojas Edvardas Januškevičius. Talkino mokyklos direktorė M.Januškevičienė, pavaduotoja ugdymui J.Vaičeskienė, pradinių klasių mokytojos.

Europos kalbų diena

Europos kalbų dieną paminėjome nors ir ne itin gausiai, tačiau linksmai. Kaip žinia, ši diena pradėta minėti 2001 m. siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Mūsų mokykloje akcijos ir renginukai vyko per pertraukas. Po pirmos pamokos 6 kl. mokiniai kvietė susitikti ir pasikalbėti angliškame autobuse – jie vaidino situaciją autobuse, dainavo linksmą dainelę ir visus susirinkusius užkrėtė žaisminga nuotaika. Antrosios pertraukos metu aptarėme lietuvių kalbos ypatumus, apibendrinome mokykloje rengtos apklausos rezultatus. Paaiškėjo, kad gražiausiu lietuvišku žodžiu mokiniai išrinko žodį „myliu, meilė“, dažniausiai mokykloje girdimi, deja, keiksmažodžiai, rečiausiai mokinių vartojamas žodis yra „atsiprašau“, mokiniai dažniausiai norėtų girdėti žodį „ačiū“, skambiausias lietuvių kalbos žodis, žinoma, yra „Lietuva“, o liūdniausias – „mirtis“. Kadangi išskirtinių lietuviškų žodžių yra daug ir didžioji dalis liko nepaminėti, stende, esančiame II aukšto foje, prisegtas ryškiaspalvis vokas, į kurį mokiniai skatinami įmesti ant lapelių užrašytus žodžius, kurie jiems taip pat yra svarbūs. Apibendrinę rezultatus, žadame juo paviešinti mokyklos svetainėje. Na, o linksmiausia Europos kalbų dienos dalis – susitikimas su viešnia iš Rusijos – laukė per trečiąją pertrauką. Viešnia – matrioška, ją pristatė 9 ir 10 kl. merginos. Su viešnia asmenukę pasidaryti buvo galima tik išmokus ir pasakius bent vieną rusišką žodį.

Taigi, taip trumpai pažymėjome Europos kalbų dieną, prisimindami svarbiausias kalbas, su kuriomis susiduriama mūsų mokykloje.