28 birželio, 2019Daily Archives

Vaikų vasaros ir poilsio stovykla „Per vasarą – nė ašaros“ tęsiasi

Pasibaigus mokslo metams Šeštokų mokyklos 5–8 klasių 16 mokinių dalyvavo tęstinėje vaikų vasaros ir poilsio stovykloje „Per vasarą – nė ašaros“.

Birželio 25 d. mokiniai stovyklavo Druskininkuose. Aplankė vieno geriausių Dzūkijos skulptorių A. Česnulio skulptūrų parką. Jo sodyboje esantys drožiniai unikalūs, skirtingi, gyvybingi. Mokiniai pamatė koplytstulpius, bandė atspėti, kuris šventasis išdrožtas, koks jo vardas. Patiko ir lietuvių liaudies dainos „Du gaideliai“ kompozicija, malūnas. Vėliau važiavome į Girios aidą – miško muziejų. Čia laiką praleidome poilsiaudami – supomės sūpuoklėmis, apžiūrėjome augalus kieme, užkandžiavome. Vėliau laukė Druskininkų miesto apžvalga, grožio šaltinio vanduo, Druskonio ežeras.

Trečiadienio rytą išskubėjome į Vilnių. Daugeliui mokinių tai buvo pirmasis apsilankymas sostinėje. Na, o oro būta išties karšto, taigi visi šurmuliuodami ir nekantraudami laukėme edukacijos „Vilniaus Katedros požemiai tamsoje“. Požemiai – paslaptinga vieta, tačiau visi pojūčiai dar labiau paaštrėja užgesus šviesai. Visi juokai ir pokštai išblėso, vos tik nusileidome siaurais laipteliais į tamsiuosius požemius. Mokiniai pasišviesdami tik žibintuvėliais kartu su gidu čia apžiūrėjo seniausius Lietuvoje mūrus, laidojimo patalpas, archeologinius radinius, vieną seniausių freskų Lietuvoje ir karališkąjį mauzoliejų.

Sostinėje mokiniai taip pat aplankė Bernardinų sodą, kuriame susipažino su maistiniais ir arbatiniais augalais, apžiūrėjo atkurtus senuosius parko elementus: alpinariumą, tvenkinį, šėlo vaikų žaidimo aikštelėje bei atsigaivino Vilnelės vandenyje. Didelį įspūdį mokiniams paliko Aušros Vartai.

Ketvirtadienio popietę vėl visi susirinkome, deja, jau paskutinei išvykai. Šį kartą mokiniai vyko į Marijampolės „Spindulio“ kino teatrą, kuriame žiūrėjo nuotaikingą animacinį filmą „Pūkuota šnipė“. Tai istorija apie katės, asilo, šuns ir gaidžio nuotykius, primenančius garsiuosius „Brėmeno muzikantus“. Papasakota istorija jauniesiems žiūrovams padėjo suprasti, kad tikra draugystė ir drąsa gali nugalėti visas kliūtis. Daugeliui mokinių tai buvo pirmasis apsilankymas kino teatre, taigi mokiniai nestigo emocijų ir nuostabos.

Stovyklos metu vaikai patyrė daug naujovių, įspūdžių, turiningai praleido laiką, pailsėjo ir, žinoma, praturtino savo istorines, geografines žinias, kūrybines galias. Dėkojame mokytojoms O. Žėkienei, R. Gibienei bei S. Ažukienei už pagalbą organizuojant išvykas.