Karpinių edukacinis užsiėmimas

Vykdydami vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programą ,,Gerumo link“ gruodžio 7 dieną  mokykloje vyko edukacinis renginys ,,Mes mokomės karpinių meno“. Mokinius karpinių meno mokė tautodailininkė iš Druskininkų Diana Lukošiūnaitė. Mokiniai sužinojo apie karpymo būdus, naudojamas medžiagas, įrankius, karpymo techniką, kaip pasigaminti trafaretą ir pagal jį iškirpti norimą karpinį. Patys karpė ir darė atvirukus, snaiges – balerinas, ir kt. darbelius. Svarbiausia, kad sužinojo ir susipažino kokia veikla galima užsiimti  laisvalaikiu.

Vėliau su tautodailininke Diana Lukošiūnaite vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka, kurioje tautodailininkė pristatė karpymo galimybes. Mokiniai padedami lietuvių kalbos  mokytojų  Aurelijos Paciukonienės ir Aldonos Rutkauskienės, prisiminė lietuvių liaudies  motyvus ir juos panaudojo savo karpiniuose. Tautodailininkė supažindino mokinius su knyga kurioje publikuojamos liaudies motyvais atliktų karpinių nuotraukos.