10 gruodžio, 2014Daily Archives

Lietuvių kalbos olimpiados mokyklinis turas vėl sulaukė nemažai dalyvių

     Šeštokų mokykloje vyko lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados mokyklinis etapas. Džiugu, kad renginyje dalyvavo ir savo žinias pasitikrinti norėjo nors ir šiek tiek mažiau nei pernai, bet vis tiek gausus būrys vyresniųjų klasių mokinių – iš viso 19. Visi mokiniai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes: 9–10 klasių ir 11–12 klasių.

Olimpiados užduotys buvo tikrai sudėtingos, reikalavo ne tik gilesnių žinių, nei įprasta demonstruoti pamokų metu, bet ir loginio mąstymo, gebėjimo lyginti faktus ir iš to daryti išvadas. Pirmąją olimpiados užduočių dalį sudarė testas. Atlikdami šią užduotį mokiniai turėjo atlikti teksto suvokimo užduotį, atlikti kelių kalbų lyginimo užduotis,  išnagrinėję tekstus nustatyti jų autorius ar kalbininką, apie kurį rašoma ištraukoje, demonstruoti gramatinį išsilavinimą.

Antroji olimpiados dalis – teksto kūrimo darbas. Dalyviai, kaip ir įprasta, privalėjo parašyti esė. Džiugu, kad rašto darbuose atsiskleidė gilios ir meniškos mokinių mintys.

Pasibaigus žinių patikrinimui skirtam laikui, beveik visi kalbinti mokiniai džiaugėsi turėję galimybę pasitikrinti žinias, tačiau teigė, kad užduotys buvo labai sunkios. Na, bet olimpiada nuo įprasto kontrolinio darbo juk tuo ir skiriasi, kad pateikiamos gerokai sunkesnės užduotys. Vieni mokiniai buvo patenkinti savimi, kad atliko visai nemažai užduočių, kiti šiek tiek nusiminę, nes jautė padarę ne viską, ką galėjo.

Na, pagaliau mokyklinis lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados turas baigtas. Mokiniams beliko kantriai laukti rezultatų, o vertintojos stengėsi kuo greičiau juos pateikti. Geriausiai mokykliniame ture pasirodžiusieji dalyvaus rajoniniame olimpiados ture. Kas žino, galbūt ir ten mūsų mokiniams gerai seksis ir kas nors atstovaus Lazdijų rajonui respublikoje?..

Taigi,  dar prieš didžiąsias metų šventes jau turime rezultatus  ir galime sveikinti mokyklinio etapo nugalėtojus: Gintarą Svetlauską, 10 klasės mokinį, bei 12 klasės atstovę Urtę Vajavudzkaitę. Linkime jiems kuo didžiausios sėkmės rajoniniame lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados etape. Taip pat reikia paminėti ir kitus mokinius, vertus pagyrimo: Sandrą Galdikaitę, Aistę Pakruopytę, Andriją Remeikytę iš 9 klasės, Nedą Armalytę, Daivarą Dadurką, Rugilę Miliauskaitę, Gintarą Svetlauską, Rytę Šertvytytę ir Gabiją Tamašauskaitę iš 10 klasės, Augustiną Babarską, Aureliją Baudytę, Agnę Bernatonytę, Eglę Juodeškaitę, Darijų Patacką, Aušrinę Škarnulytę ir Gražvilę Vasiliauskaitę iš 11 klasės, Aurą Armalytę, Ritą Matulevičiūtę iš 12 klasės.

Išvyka į Kauną

   Šeštokų mokyklos 11-12 kl. mokiniai su ugdymo karjerai koordinatore Alma Burbaite ir profesinio veiklinimo organizatore Žaneta Krivoniene vyko Kauną.  Kelionės metu aplankėme AB „Kauno baldai“, AB „Lituanica“, UAB „Kauno arena“.

AB „Kauno baldai“ darbuotojai mokinius supažindino su baldų gamyba, baldų asortimentu, kokių specialistų reikia įmonei.

AB „Lituanica“ įmonėje susipažinome su avalynės gamyba. Mokiniai patys pamatė, kiek reikia rankų darbo, kiek darbuotojai atlieka operacijų, kol avalynė pasiekia parduotuvių lentynas.

UAB „Kauno arena“ darbuotojai mokinius supažindino su „Žalgirio“ arena, darbo specifika arenoje, kaip organizuojami renginiai, su dirbančiais darbuotojais. Mokiniai pamatė krepšinio aikštę, kurioje treniruojasi „Žalgirio“ krepšininkai, arenos erdves, pasiruošimą atlikėjo Tomo Anderso ir grupės „Smokie“ koncertui.

Ši kelionė praplėtė mokinių akiratį, atvėrė naujus kelius į ateitį ir būsimus profesijų pasirinkimus. Nuostabu, kad jaunas žmogus, kuris yra savęs pažinimo kelyje, turi tokią puikią galimybę susipažinti su įvairiomis specialybėmis.

Ugdymo karjerai koordinatorė A. Burbaitė

Projekto apdovanojimas

         Alytaus miesto teatro salėje įvyko geriausių Europos sąjungos projektų apdovanojimai atskirose kategorijose, kuriuos išrinko Lietuvos gyventojai balsuodami internete. Įgyvendintas projektas ,,Lazdijų rajono savivaldybės Šeštokų vidurinės mokyklos pastato Šeštokuose Lazdijų g. 4 rekonstravimas ir modernizavimas” buvo paskelbtas geriausiu ES projektu energetikos kategorijoje Alytaus regione ir apdovanotas LR ūkio ministro padėka.  Nuoširdžiausia padėka visiems už mūsų mokyklos projekto palaikymą, pagalbą ir paramą.