Minėjome Gedulo ir vilties dieną

Birželio 14-oji, Gedulo ir vilties diena, kaip ir kasmet, skatina prisiminti sunkią ir skaudžią tautos istoriją. Tai minėjimo dalyviai ir darė Šeštokuose.

Į Šeštokų Švč. Mergelės Marijos, Nuolatinės Gelbėtojos, bažnyčią rinkosi rajono savivaldybės administracijos atstovai, mokyklos bendruomenė, jaunieji šauliai, dar gyvi tremtiniai, jų artimieji. 11.59 val. visuotine tylos minute pagerbti žuvusieji tremtyje. Po šv. Mišių, kurias aukojo klebonas V. Smulskis, visi susirinkusieji rikiavosi į eiseną ir patraukė link geležinkelio stoties skvero. Čia prie tremtiniams atmintis kirto kryžiaus padėta gėlių, uždegta žvakelių. Visus susimąstyti apie skaudžius išgyvenimus dar kartą privertė meninės raiškos studijos „Macinga“ (vad. I. Neverdauskienė) pasirodymas tremties tema. Taip pat muzikiniai intarpai visus mintimis nukėlė į aną laikmetį. Autentiškus prisiminimus papasakojo Z. Urbonaitė, K. Sventickas.