Anglų kalbos rytmetys

Šių metų balandžio 18 dieną Lazdijų mokykloje-darželyje „Kregždutė“ vyko rajoninis 2-5 klasių anglų kalbos rytmetys „Enjoy Your English“. Renginį organizavo anglų kalbos mokytoja Vilma Trečiokienė.

Pavasariniame anglų kalbos rytmetyje dalyvavo  daug pradinių ir penktų klasių Lazdijų rajono mokyklų mokinių, kurie kalbėjosi, vaidino, dainavo ir deklamavo anglų kalba. Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“mažieji anglakalbiai (mokytoja Ilona Akromienė) padeklamavo eilėraštį apie pavarasio ženklus ( ang. Signs of Spring), o dainą   „Eikš per langą ir už jo”  (ang. „Go in and out the Window”) tiek anglu, tiek lietuvių kalba padainavo mokytojos Rasos Kardokienės mokiniai. Renginyje nuskambėjo dvi dainos apie skaičius anglų kalba, kurias atliko Lazdijų rajono Šeštokų mokyklos ketvirtosios klasės mokiniai (mokytoja Vaiva Lazauskienė) ir Seirijų Antano Žmuidzinavičius gimnazijos mažieji dainininkai (mokytoja Jurgita Krasnickaitė). Taip pat Lazdijų r. Šeštokų mokyklos ketvirtosios klasės mokiniai (mokytoja V. Lazauskienė) padainavo pačių mokinių sukurtą dainelę apie savaitės dienas (ang. „Days of the Week”), o penktosios klasės mokiniai (mokytoja Sandra Ažukienė) atliko anglų liaudies dainą apie autobuso ratus (ang. „The Wheels on the Bus”). Lazdijų rajono Stebulių mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojos Šarūnės Čiurlionytės, atliko dainą „Aš esu muzikantas” (ang. „I am the Music Man”). Klausytojams apie savo dieną (ang. „My Day”) dainavo Šventežerio mokyklos mokiniai (mokytoja Ramunė Vilkelienė). Šios mokyklos mokiniai, kitame pasirodyme renginio dalyvių retoriškai klausė ar bezdžionės laipioja (ang. „Are the Monkeys Climbing?”).

Šiais metais kaip niekad mokiniai daug vaidino. Renginio šeimininkai, vadovaujami mokytojos Vilmos Trečiokienės, suvaidino pjesę, pavadinimu „Žiogas ir skruzdelė” (ang. „The Grasshopper and the Ant”). Taip pat vaidinimą anglų kalba žiūrovams parengė Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokyklos mokiniai. Vaidinime mokiniai (mokytoja Birutė Stepulevičienė) teiravosi pirkėjo ar pastarasis nori pirkti antį (ang. „Do You Want to Buy a Duck?”)? Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos mokiniai (mokytojos Aušra Kudrevičienė ir Vaida Slančiauskienė) suvaidino pasakojimą „Keista istorija” (ang. „A Crazy Story”). Renginį aplankė ir „Bremeno muzikantai”, atvykę iš Lazdijų Motiejus Gustaičio gimnazijos, vadovaujami mokytojos Jelenos Talandienės.

Lietuvių pasaką apie vilko kilnumo dokumentus (ang. „Wolf’s Nobility Documents”) anglų kalbą pasekė Lazdijų rajono Kučiūnų mokyklos mokinė  Raminta Gavinavičiūtė (mokytoja Ženeta Šimoniūtienė).

Lazdijų rajono Aštriosios Kirsnos mokiniai (mokytoja Asta Aleksonienė) pasikalbėjo apie krepšinio žaidimą (ang. „Playing Basketball”) ir paciento lankymą (ang. „Visiting Patient”). Tuo tarpu, kito šios mokyklos mokytojo (Leongindo Orliuko) mokiniai anglų kalbą pasišnekučiavo apie vakarėlį (ang. „At the Party”).

Pavasarinis anglų kalbos rytmetys buvo išties puiki galimybė 2-5 klasių mokiniams pademonstruotui savo gabumus, kūrybiškumą ir puikias anglų kalbos žinias. Lauksime kitų susitikimų ir rytmečių.