birželio 2016

Vasaros stovyklos akimirkos

Šeštokų mokykloje  2016 birželio mėn. vyko vaikų dieninė vasaros poilsio stovykla ,,Per vasarą – nė ašaros“. Programą vaikų vasaros poilsiui parengė ir  ją įgyvendino Vaidutė Rinkevičienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė ir Irena Bernatonienė, antros klasės mokytoja. Jau tapo tradicija, kad kasmet į  ją sukviečiami mūsų mokyklos mokiniai.

Iš pradžių mokiniai  bendrai kūrė taisykles, kurios buvo  užrašytos ant lapo ir pakabintos. Po to visi skubėjo į miestelio aikštę, kur vyko draugiškos sporto varžybos ir rungtys.

Vaikai mokėsi pažinti gamtą žaidė įvairius žaidimus, buvo sukurtas laužas ir kepamos dešrelės. Sumaniausiųjų  laukė prizai.

Ypač visiems patiko edukacinė išvyka į Metelių regioninį parką. Grįždami  įkopė į Prelomciškės piliakalnį,maudėsi Dusios ežere.

Taip pat vaikams patiko surengta  kelionė  į  Druskininkus, kur pramogavo  vandens parke bei  linksminosi prie muzikinio fontano.

Iš 15m. Veisiejų  regioninio parko apžvalgos bokšto   visi mokiniai  grožėjosi  trimis Snaigyno ežero salomis, miestelio panorama.

Visiems  dalyviams  ši stovykla patiko. Tai parodė vaikų šypsenos, aktyvi  jų pačių veikla.

Pamoka Etnografinėje Prano Dzūko sodyboje

Paskutinėmis mokslo metų dienomis ir mokiniams, ir mokytojams norisi kitokių pamokų. Todėl 9 kl. mokiniams integruota technologijų ir lietuvių kalbos pamoka buvo vedama Etnografinėje Prano Dzūko sodyboje, ją organizavo technologijų mokytoja E. Maceikaitė ir lietuvių kalbos mokytoja A. Paciukonienė. Abu integruojamus dalykus vienijo etninė kultūra – mokiniai buvo supažindinti su sodybos pastatais, juose saugomomis muziejinėmis vertybėmis, paaiškinta, kam koks daiktas senovėje naudotas ir kokią turi etnografinę reikšmę. Taip pat mokiniai sužinojo (arba prisiminė) senuosius papročius ir tikėjimus, susijusius su Dzūkijos kraštu, patys pasigamino po liepinę švilpynę. Norisi tikėti, kad senieji papročiai ir tradicijos neišnyks, o senąją mūsų tautos kultūrą ir joje slypinčią išmintį didžioji dalis jaunuolių dar atras.

Mokslo metų baigimo šventė „Laiminga vaikystė“

Etnografinėje Prano Dzūko sodyboje vyko džiugi ikimokyklinukų, priešmokyklinukų ir 1–4 klasių mokinių mokslo metų baigimo šventė „Laiminga vaikystė“.

Visi mokiniai koncertavo, piešė piešinius, kuriais papuošė muziejų. Smagu ir gera visiems buvo su draugais pažaisti, pasigaminti žilvičio dūdeles, kartu papietauti. Mokinukams buvo išdalinti Kelialapiai į vasarą, kuriuose primintos saugaus elgesio taisyklės bei palinkėta gerų atostogų ir puikios, šiltos vasaros.